Кому віддають мисливські угіддя на Київщині

Фото з відкритих джерел

Частину мисливських угідь на Київщині на 15 років планують віддати у руки помічника нардепа-народнофронтівця.

5 березня на сайті Київської обласної ради (КОР) було оприлюднено проект рішення “Про закріплення мисливських угідь за Громадською організацією «Трофей» на території Київської області”. Згідно з текстом рішення, планується надати у користування Громадській організації «Трофей» мисливські угіддя у Броварському, Вишгородському та Іванківського районах  Київської області площею 6 815 га строком на  15 років. Як зазначається, мисливські угіддя нині перебувають у державному мисливському резерві.

Згідно з додатком до проекту рішення КОР у якому зазначено опис меж мисливських угідь для ГО “Трофей” загальною площею 6815 га, землі планують віддати доволі ласі. Так, на Вишгородщині з півночі землі першого мисливського наділу починатимуться на відстані 1,5 км від Київського водосховища, далі йтимуть повз землі ДП “Вищедубечанське лісове  господарство” до річки Десна. Зі сходу мисливські угіддя починатимуться від межі Чернігівської області автошляхом на південь через с. Літочки, Соболівка, Літки, Рожни до с. Пухівка, далі до річки Десна, далі течією р. Десна до  південної околиці с. Новосілки. Землі другого мисливського наділу зачіпатимуть межі села Любидва до річки Тетерів, далі йтимуть на південь вздовж Дніпровсько-Тетерівського лісомисливського господарства до села Вахівка.

Згідно з даними Опендатабот, ГО “Трофей” має юридичну прописку у Вишгороді на Київщині. Заснована вона трохи більше, ніж три роки тому. Директором є Палійчук Василь Миколайович, а  засновниками Петро Андрійович Дудка, Петро Михайлович Качкан і Григорій Григорович Малиш. Кінцевий бенефіціарний власник відсутній.

За даними сайту “Посіпаки”, Василь Палійчук був помічником народного депутата 7 і 8 скликань Андрія Володимировича Іванчука від політичної партії “Народний фронт”.

Як повідомляли “Наші гроші”, раніше Василь Палійчук був директором біоетанольної компанії. У 2004 році він став директором найбільшого виробника цукру України – ВАТ «Володимир-волинський цукровий завод», який до нього три роки очолював сам Іванчук.

Тісний зв’язок між Палійчуком та Іванчуком підтвердили і журналісти програми “Схеми”. Так, коли у вересні 2016 року заступник голови депутатської фракції «Народний фронт» Андрій Іванчук прилетів до Києва із Ніцци приватним літаком Gulfstream-200 зареєстрованим на австрійську компанію MJet GmbH, то біля виходу з аеропорту його  очікувала автівка «Мерседес», власником якої є Василь Миколайович Палійчук.

Раніше, у червні 2017 року, депутати Київської обласної ради своїм рішенням розширили територію мисливських угідь в Іванківському та Бородянському районах на Київщині та закріпили їх за Товариством з обмеженою відповідальністю «Мисливський та спортивний клуб «Кампа», засновниками і бенефіціарами якого, зокрема, був помічник народного депутата Ярослава Москаленка – Сергій Ареф’єв та Андрій Алексєєв. Станом на сьогодні, за даними Youcontrol Ареф’єв досі є засновником та бенефіціаром ТОВки, а Алексєєв вийшов зі складу засновників у 2017 році.

Згідно з даними сайту «Посіпаки», і Андрій Алексєєв, і Сергій Ареф’єв були помічниками народного депутата Ярослава Москаленка у парламенті  7-го скликання, коли депутат ще перебував у Партії регіонів.

У 2015 році, як повідомляла «Громада Приірпіння», Сергій Ареф’єв був депутатом Київської обласної ради, входив  у земельну комісію. Крім того, як також повідомляло це видання, фірма Сергія Ареф’єва – ТОВ «Комфорт – ЛТД», засновницею і власницею якої є дружина Ареф’єва Людмила Іванівна, у 2015-му у Бучі впритул до існуючих житлових будинків почала зводити свою нову багатоповерхівку. Громадських слухань тоді не було, а замовником цього будівництва виступила Бучанська міська рада на чолі з Анатолієм Федоруком, щодо якого ГПУ завершила розслідування.

До слова, житловий комлекс, який тоді почав зводити помічник Москаленка, також називався «Кампа» – як мисливсько-спортивний клуб.

Крім того, як повідомляли «Наші гроші», Ареф’єв був фігурантом і більш серйозної схеми. Так згідно з судовою ухвалою, на думку слідства, чиновники ПАТ «Укргазвидобування» разом із колишнім депутатом Київської обласної ради Сергієм Ареф’євим у 2014-2015 роках організували закупівлю товарів по завищених цінах, що призвело до переплати від 20 до 40 млн грн.

Валентина Новицька, “БЛОГЕРИ

Матеріал створений у рамках проекту «Підтримка місцевих антикорупційних розслідувань мережі «Блогери за добре врядування», який підтримує Міжнародний Фонд «Відродження».

-->