Жовтоводська ТЕЦ розриває контракт з підрядником, якого “БЛОГЕРИ” викрили на змові

Зображення з відкритих джерел

КП “Жовтоводськтепломережа” збирається розірвати півторамільйонний контракт на охорону території Жовтоводської ТЕЦ із ТОВ «БЕКЕТ 2017», яка “розіграла” тендер з пов’язаною компанією.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо із листа міського голови Жовтих Вод Володимира Абрамова “Центру протидії корупції”.

“КП “Жовтоводськтепломережа” оголосило повторну закупівлю послуг “Охорона території ТЕЦ міста Жовті Води”. Договір з ТОВ “Бекет 2017” на охорону території ТЕЦ розривається 28.02.2019”, – йдеться у листі.

Раніше “БЛОГЕРИ” виявили, що тендер на охоронні послуги жовтоводської ТЕЦ має ознаки антиконкурентних узгоджених дій.

Так, у розслідуванні “Як компанія з орбіти «Народного фронту» допомогла «розвести» жовтоводську ТЕЦ на півтора мільйони” йдеться про те, що компанії-учасниці тендеру – ТОВ “БЕКЕТ 2017” та ТОВ “Тортус” пов’язані між собою спільним директором Євгенієм Тимохіним.

«Тут вбачається порушення Закону України «Про публічні закупівлі», оскільки фірми є пов’язаними між собою спільним керівником, і їх пропозицію замовник повинен був відхилити». Також ймовірне порушення Закону України «Про захист економічної конкуренції»,оскільки оскільки спотворюють результати торгів. Фірми узгоджують свою поведінку на торгах, відтак немає здорової конкуренції, зменшення ціни під час аукціону і як наслідок відсутня економія бюджетних коштів», –  зазначає юрист Центру протидії корупції Денис Свириденко.

Також “БЛОГЕРИ” встановили, що компанія “Тортус” опосередковано пов’язана із “Народним фронтом” через свою співзасновницю Олену Бойко. Саме вона на 75% контролює тютюнову фабрику «Юнайтед Табако» – ту саму, яку у Жовтих Водах відкрили за сприяння депутата-народофронтівця Олега Кришина і яка, за даними ЗМІ, частину своїх сигарет випускає з підробленими акцизними марками.

Після розслідування ЦПК звернувся до Антимонопольного комітету України та Держаудитслужби з проханням перевірити наведені журналістами фактами. В АМКУ заявили, що проведуть вивчать тендер.

“За результатами дослідження, у разі підтвердження ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції, органами Комітету буде вжито відповідних заходів”, – відповіли в АМКУ.

Георгій Шабаєв

-->