У НАЗК виявили, що тридцять посадовців не подали декларації

Фото з відкритих джерел

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило ознаки умисного неподання декларацій 30-ма посадовими особам.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення прес-служби НАЗК.

“Як передбачено законодавством, обґрунтовані висновки щодо цього Національне агентство направило до територіальних органів Нацполіції та прокуратури для здійснення досудового розслідування”, -йдеться у повідомленні.

При цьому у НАЗК зазначили, що вони повідомляли посадовцям, щодо яких затвердженні обґрунтовані висновки, про необхідність подати  декларації протягом 10-ти днів з дня отримання таких повідомлень.

“Однак, незважаючи на їх отримання, посадовці декларації не подали. Серед осіб, що не дотримались вимог закону, 8 депутатів місцевих рад, 13 посадовців органів Нацполіції, а також службові особи Нацбанку, прокуратури, Мін’юсту та  інших державних органів. Більшість порушень стосуються неподання декларації особи, яка припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування”, – зазначил в НАЗК.

Відповідальність за умисне неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачена статтею 366-1 Кримінального кодексу, додали в НАЗК.

“Національне агентство також зазначає, що затвердженняобґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування”, – йдеться у тексті повідомлення.

Читайте також НАЗК пообіцяло перевіряти декларації ТОП-посадовців першочергово

-->