Суд звільнив від покарання сільську голову, яка спочатку незаконно виділила, а потім продала 2 га землі

Фото з відкритих джерел

Суд визнав винним у зловживанні владою та службовим підробленням сільского голову, який незаконно виділив 2 гектари землі.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з вироку з Ємільчинського районного суду Житомирської області від 8 лютого 2019 року.

За даними порталу «Судова влада» сільским головою була Світлана Лакійчук.

На початку серпня 2014 року до сільської голови звернувся директор ТОВ «Агро-Цвіт 2012» з проханням посприяти в отриманні ним у приватну власність земельної ділянки по пров. Шевченка у с. Велика Цвіля, яка раніше була територією господарського двору СТОВ «Перемога».

Обвинувачена знала, що ця земля знаходилася поряд зі спорудами, які є приватною власністю, відтак передача землі є незаконною. Але вона вмовила брата свого чоловіка подати заяву до Великоцвілянської сільської ради про виділення йому вказаної земельної ділянки площею 2 га для ведення особистого селянського господарства.

Після отримання заяви на виділення землі сільська голова підробила рішення сесії щодо виділення земельної ділянки та  підписала його від імені секретаря.

Потім вона підписала протокол погодження меж земельних ділянок, зроблений на основі підробленого рішення сесії.

Отримавши державний акт на ділянку, родич голови селищної ради продав землю фермеру. Ринкова вартість землі склала 78 600 грн.

Лакійчук частково визнала свою провину, заявивши, що через використання фермером цієї ділянки планувала отримувати додаткові кошти у бюджет села. Адже власники будівель не сплачували податок на землю.

Суд визнав Лакінчук винною у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст.364 ч.1, ст.366 ч.1 КК України та призначив їй штраф у загальній сумі 5950 грн. та позбавив права обіймати керівні посади в органах місцевого самоврядування строком на 1 (один) рік.

Але при цьому сільську голову було звільнено від покарання у зв’язку із закінченням строків давності.

Павло Новик

-->