Суд дозволив затримати екс-голову Дніпропетровської РДА у справі Вілкула

Олександр Вілкул. Фото з відкритих джерел

Суд дозволив затримати екс-голову Дніпропетровської РДА Вадима Кобиляцького для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з ухвали Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 25 січня 2018 року.

Кобиляцького підозрюють у підробці службових документів та зловживанні службовим становищем.

Екс-голова району проходить по, так званій, справі Вілкула, нинішнього нардепа від «Опозиційного Блоку».

За даними  ЗМІ, прокуратура встановила, що в серпні 2012 року Олександр Вілкул, який тоді був головою облдержадміністрації, дозволив незаконно змінити призначення ділянки у понад 45 гектарів для ТОВ «АРТ-ЛЕНД» — із сільськогосподарського на землі для промисловості. Однак згідно із законодавством, для цього потрібно було законсервувати ділянку на три роки, отримавши спеціальне рішення уряду. Експертиза засвідчила, що для цієї «схеми» навіть сфальсифікували підпис керівника Держкомзему.

Генеральний прокурор Луценко під час виступу у Верховній Раді продемонстрував аудіозапис судового засідання, де екс-голова райдержадміністрації Вадим Кобиляцький дав свідчення в суді проти Вілкула.

«Приблизно в липні 2011 року мені зателефонував голова ОДА Олександр Вілкул. Він попросив мене прийняти людей і допомогти вирішити їхні питання. Невдовзі від нього прийшли люди — представники компанії «Артленд». Потім мені телефонували з ОДА, […] голос був схожий на Вілкула. Мене запевнили, що всі документи нададуть пізніше в необхідній якості та кількості, щоб я їх підписав. Я підписав. Повірив на слово. І в результаті там не вистачало якогось документа», – заявив Кобиляцький.

З листопада 2018 року Кобиляцький не з’являється на допити. Повідомлення про підозру вручили його адвокатам.  Тепер екс-чиновника мають оголосити в розшук.

Павло Новик

-->