Результати роботи НАБУ станом на кінець січня: до відповідальності притягнуто майже 500 осіб

Фото з відкритих джерел

166 осіб підозрюються у вчиненні правопорушень, факти яких розслідують детективи НАБУ під процесуальним керівництвом САП.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення прес-служби НАБУ, у якому йдеться про підсумки роботи НАБУ і САП станом на кінець січня 2019 року.

Ще 310 осіб притягнуті до відповідальності як обвинувачені у справах щодо топ-корупції.

Упродовж попереднього місяця повідомлено про підозру низці осіб, причетних до скоєння резонансних злочинів. Так, загалом 15 осіб стали підозрюваними у рамках розслідувань двох епізодів корупції на ПАТ «Укрзалізниця».

Йдеться про факт заволодіння 93 млн грн внаслідок закупівлі за завищеними цінами стрілочної продукції та про заволодіння понад 98 млн грн у результаті закупівлі за завищеними цінами пального.

Крім того, про підозру повідомлено екс-керівнику ДП «Укркосмос» у завданні понад 8 млн дол. США збитків держпідприємству та колишньому депутату Полтавської обласної ради — у декларуванні недостовірної інформації.

У роботі детективів наразі — 693 кримінальні провадження. У 180 справах, розслідування яких НАБУ і САП завершили, суд має ухвалити рішення. В тому числі й у кількох справах, скерованих до суду у січні: стосовно екс-керівника Держекологічної інспекції, якому інкримінується декларування недостовірної інформації, та стосовно викритого на хабарі співробітника Генеральної прокуратури України.

Як повідомляли “БЛОГЕРИ“, у НАБУ порахували, що державі можуть повернути щонайменше 9 мільярдів після винесення вироків у справах НАБУ і САП.

Читайте також Близько півсотні справ, переданих НАБУ і САП до суду, не розглядаються

-->