Подарунок на новий рік по застарілій ціні

Будівля по Мелітопольському шосе, 20 в Бердянську (фото з відкритих джерел)

Бердянська міськрада запустила процес приватизації нерухомості оточенням нардепа Олександар Пономарьова. Ціна не відповідає ринковій.

На останній сесії минулого року, що відбулась 20 грудня, Бердянська міська рада прийняла рішення №12 про включення до переліку об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації, частини нежитлової будівлі №20 по Мелітопольському шосе. Це будівля колишньої муніципальної типографії, а наразі фактично сучасний бізнес-центр.

По суті, товариству з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «Азовська Хвиля», яке є орендатором приміщення площею 124квадратних метрів, дали дозвіл на його приватизацію, та ще й з компенсацією вартості зроблених ним невід’ємних поліпшень цієї нерухомості.

 Заплутати сліди

Згідно до даних аналітичної системи YouControl, на момент прийняття міськрадою цього рішення, одноосібним бенефіціаром «ТРК «Азовська хвиля» був Юрій Валерійович Пономарьов – племінник депутата Верховної ради Олександра Пономарьова.

Але з січня 2019 року, власником фірми стала значитись така собі Гойденко Олена Дмитрівна. За збігом обставин, адреса її бердянської реєстрації співпадає з адресою, в якій приписаний Ігор Іванович Добича – донедавна помічник того ж народного обранця Пономарьова.

На Ігоря Добичу та племінника нардепа Юрія оформлена ціла низка юридичних осіб, серед яких «Науково-виробниче підприємство «Агрінол», «Торговий дім «Агрінол», «Завод «ЖБК», «Приморський елеватор», «Агрофірма «Приазовська», «Емікс-Плюс», «Транском», «Бердянський райагропромпостач», «Бердянські жниварки» та «Бердянський приватний НВК «Капітошка».

Ще один цікавий факт: щонайменше вісім з тридцяти шести депутатів Бердянської міської ради (В. Безверхий, Ж. Безродня, І. Варванін, А. Кіосов, М. Рудницький, Т. Фурманова, О. Холод і В. Цуканов) є представниками або вихідцями з означених та інших підприємств, зареєстрованих на цих двох довірених осіб Олександра Пономарьова. До переліку можна додати і секретаря міськради Олексія Холода, який також мав досвід роботи помічником бердянського нардепа при обох його каденціях.

За збігом обставин, дружина Юрія Пономарьова – Рената Енверівна Пономарьова – працює головним спеціалістом у відділі оренди та приватизації управління комунальної власності Бердянської міської ради. Тобто саме того управління, яке виносило на розгляд рішення та на яке було покладено відповідальність за його виконання. Характерно, що лише у минулому році фірми, бенефіціаром яких є Юрій Пономарьов, перемогли у 172-х тендерах на загальну суму більшу 144 мільйонів гривень.

Неринкова ціна

Станом на кінець січня 2019 року продаж приміщення ще не відбувся, проте процес відчуження триває, і його закінчення – питання часу. Принаймні, посадовці вже визначилися з викупною вартістю майна. Вона становить неповні 280 тисяч гривень, що еквівалентно 10 тисячам американських доларів.

Відповідь мерії на інформзапит щодо вартості приміщення

 На сайтах оголошень можна знайти інформацію, яка дає привід сумніватися у відповідності названих цифр об’єктивним ринковим показникам.

Розташоване зовсім поруч нежитлове приміщення без ремонту площею, меншою на 29,5 квадратних метрів, виставлено на продаж дорожче на 2220 доларів США. Інше приміщення у подібному стані, загальною площею 35 квадратних метрів, оцінюється власником у 18 тисяч в тій же валюті. В якості ще одного прикладу можна навести і приміщення вартістю цілих 22 тисячі американських доларів, розміри якого є втричі меншими за комунальне в будинку №20 по Мелітопольському шосе.

Відповідно до положень Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна», визначена для викупу вартість ще буде зменшена на суму, яку «Телерадіокомпанія «Азовська Хвиля» витратила на раніше зроблені невід’ємні поліпшення у цьому приміщенні, тобто на ремонт, результат якого залишиться її власникам додатковим бонусом.

Отже, можемо констатувати, що завдяки злагодженим діям представників бізнесу, виконавчої влади та міськради Бердянська, все йде до того, що громада позбудеться не лише частини свого майна, а й регулярних надходжень до бюджету від здачі його в оренду.

Олександр Пилипенко для “БЛОГЕРІВ”

Матеріал створений у рамках проекту «Підтримка місцевих антикорупційних розслідувань мережі «Блогери за добре врядування», який підтримує Чорноморський фонд регіонального співробітництва (BST). Позиції висловлені у даному матеріалі не обов’язково збігаються з позиціями BST та його партнерів.

-->