НАЗК знайшло в деклараціях посадовців недостовірностей на понад 8 мільярдів

Фото з відкритих джерел

За результатами повних перевірок декларацій НАЗК встановило, що посадовці у своїх деклараціях зазначили недостовірні відомості на загальну суму понад 8,6 млрд грн.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення прес-служби НАЗК.

“Протягом 2017-2018 років у сфері фінансового контролю складено 273 обґрунтовані висновки, з них 99 – щодо декларування недостовірних відомостей, 5 – щодо незаконного збагачення, 169 – щодо умисного неподання декларацій”, – зазначили в НАЗК і додали:

Відповідно до закону, лише у 2018 році, направлено обґрунтованих висновків до: НАБУ – 40, до Національної поліції – 178 і до органів прокуратури – 36.

Також складено та направлено до суду 356 протоколів про адміністративні правопорушення: 22 – декларування недостовірних відомостей, 179 – несвоєчасність подання декларації, 155 – порушення порядку повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

У НАЗК також додали, що згідно з законом орган не має функцій слідства, права бути суб’єктом судового процесу і не є каральним органом. “На Національне агентство законодавством покладена превентивна місія запобігання корупції, формування в суспільстві культури доброчесності та нульової терпимості до проявів корупції”, – йдеться у повідомленні.

Інфографіка з сайту НАЗК

-->