НАЗК виявило, що 15 посадовців могли умисно не подати декларації

Зображення з відкритих джерел

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки умисного неподання декларацій 15-ма посадовими особам.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення НАЗК.

У НАЗК повідомили, що обґрунтовані висновки щодо цього Національне агентство направило до територіальних органів Нацполіції та прокуратури для здійснення досудового розслідування.

“Перевіряючи своєчасність подання декларацій, уповноважені особи Національного агентства встановили, що два посадовці органів Національної поліції звільнились у 2017 році та не подали декларації перед звільненням за раніше не охоплений період. Ще 13 посадових осіб – працівники органів виконавчої служби, Пенсійного фонду, Національної поліції та Держгеокадастру – не подали декларації після звільнення за 2017 рік”, – йдеться у повідомленні.

У НАЗК заявили, що агентство згідно з законодавством повідомляло посадовцям, щодо яких затвердженні обґрунтовані висновки, про необхідність податидекларації протягом 10-ти днів з дня отримання таких повідомлень. Однак, незважаючи на їх отримання, посадовці декларації не подали.

“Відповідальність за умисне неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачена статтею 366-1 Кримінального кодексу”, – йдеться у повідомленні.

Національне агентство також додало, що затвердженняобґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.

Як повідомляли “БЛОГЕРИ“, раніше у НАЗК заявили, що декларації ТОП-посадовців отримають найвищі вагові коефіцієнти і будуть перевірятися в першу чергу.

-->