#МосійчукПідАрешт: WikiInvestigation продовжує збір 10 тисяч запитів до ГПУ

Фото з сайту WikiInvestigation

Платформа громадських розслідувань WikiInvestigation продовжує Всеукраїнську краудсорсингову акцію #МосійчукПідАрешт, мета якої направити 10 тисяч запитів до Генеральної прокуратури з тим, щоб нарешті вирішити питання про внесення у Верховну Раду подання про притягнення народного депутата Ігоря Мосійчука до відповідальності.

Як повідомили “БЛОГЕРАМ” організатори крауду, офіційна відповідь речниці Генпрокурора Лариси Сарган про те, що запити не за адресою, свідчить про невірне трактування норм КПК.  

“Згідно зі статтею 36 КПК України, прокурор уповноважений в необхідних випадках – особисто проводити слідчі (розшукові) та процесуальні дії в порядку визначеному КПК. Крім того Генеральний прокурор, перший заступник та заступники при здійсненні нагляду за додержанням законів під час проведення досудового розслідування мають право скасовувати незаконні та необґрунтовані постанови слідчих та прокурорів нижчого рівня”, – заявив громадський детектив Роман Жовнір і додав:

“Скасування таких постанов слідчих та прокурорів Національного антикорупційного бюро України може бути здійснено лише Генеральним прокурором або особою, яка виконує його обов’язки”.

“Вся Україна бачила відео із прайсами звернень та запитів від Мосійчука. Всі слідкували за процесом і у всіх питання «що далі? Порушена процедура зняття недоторканності – ок, внесіть із дотриманням процедури. Хтось затягує розслідування – скажіть хто саме і в чому! Невизначено підслідність – чому ви за три роки не визначились?”, – сказав директор проекту Роман Яковлєв.

Напередодні речниця Генерального прокурора Лариса Сарган на своїй сторінці у Фейсбук повідомила, що до ГПУ надійшло понад 3 тисячі листів із закликом зняти недоторканність з народного депутата від Радикальної партії Ігоря Мосійчука через акцію на підтримку в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун.

“Скажемо прямо: для вас це звичайний флешмоб, для нас – необхідність обробити понад 3 тис. запитів та відповісти на них протягом 5 днів. Думаємо, не варто пояснювати, що це майже неможливо фізично”, – написала Сарган і додала, що депутатська недоторканність з нардепа так просто не спаде від кількості листів на електронній пошті ГПУ.

Пізніше в коментарях Сарган написала, що “НАБУ тричі протягом року відфутболювало провадження, врешті передавши його в Нацполіцію. Але це порушення підслідності, що буде розбито в суді!”. За словами Сарган, нині  розглядається можливість визначення підслідності на даному етапі. “І як варіант – ДБР (після реального початку його роботи)”, – написала Сарган.

Як повідомляли “БЛОГЕРИ“, 8 лютого 2019 розпочалась Всеукраїнська крауд-акція на підтримку Уляни Супрун та з метою визначення термінів притягнення Ігоря Мосійчука до відповідальності.

Хронологія подій щодо притягнення Мосійчука до відповідальності після оприлюднення відео, на якому видно, як він вимагає хабарі:

Нині ж речниця Луценка стверджує, що всі питання щодо Мосійчука взагалі не до ГПУ і радить шукати іншого крайнього, стверджують організатори акції.

-->