«Краян» Труханова з’їв уже півмільярда гривень

(Фото Таймер)

До 185 млн грн., які з бюджету одесити заплатили за «нову мерію», додались ще 300 млн на її ремонт.

Напевно вже вся країна знає про справу НАБУ проти одеської мерії, коли будівлю, яка коштувала 11.5 млн грн., продали міському бюджету за 185 млн. Невідомим, однак, залишився ще один аспект: загальна сума витрат на так званий проект «Європейська мерія», суть якого – перенести служби мерії на Косовську, 2-Д, тобто територію заводу «Краян»

У 2016 році, коли мер переконував депутатів узгодити купівлю будівлі, він переконував, що вона потребує лише косметичного ремонту, оскільки  всі необхідні комунікації там вже є. Майбутнє показало, що Труханов трохи помилився. «Трохи» – це кількасот мільйонів гривень.

Ми проаналізували закупівлі Одеської міської ради стосовно ремонту самої будівлі, комунікацій, купівлі обладнання та послуг з утримання будівлі в яку ще не переїхали всі департаменти та управління. Що з цього вийшло – видно на ілюстрації.

Легко побачити, що, звісно, велику частку витрат займає сама купівля будівлі, але все ж таки левова частка коштів пішла на її ремонт.

Станом на сьогодні нова «Європейська мерія» Геннадія Труханова обійшлась одеситам вже в 492,5 мільйони гривень. Це близько 18, мільйонів доларів США. І це ще далеко не кінець, бо навіть зараз на сайті Pozorro є незавершені закупівлі товарів та послуг для Євромерії.

Крім того незрозуміло, скільки часу триватиме це «фінансове свято». Хоча б тому, що журналістів та відвідувачів й досі не пускають далі ніж на другий поверх будівлі – тобто роботи ще багато.

Тепер порівняймо.

З одного боку – нова одеська «супермерія» біля кладовища в депресивному районі міста, до якої добратися можна лише одним трамваєм або двома маршрутками.

З іншого – невеличкий хмарочос фактично в центрі міста (на Фонтані). Ця будівля також продається і продавалась ще за часів покупки будівлі заводу «Краян». Більш того, вона продається не приватною фірмою, а державою за борги збанкрутілого «Імексбанку», і до того ж разом з усім наявним в ній майном (комунікації, меблі, обладнання).

Візуальна різниця між будівлями – видима неозброєним оком. А що з цінами?  Будівля банку коштує більше, ніж вдвічі дешевше, ніж відремонтований Краян з його совковим дизайном. Ціна – 221,74 мільйони. І це з ремонтом, комунікаціями та всім-всім-всім.

Також, для порівняння ми вирішали пошукати скільки коштує будівля в середмісті Києва. Виявилось за 24 млн доларів можна придбати Бізнес-центр Горизонт який знаходиться в самому серці Києва, відремонтований, та ще й з торгом!

Ціна в 24 млн, зрозуміло, є вищою від 18 «краянівських» мільйонів, однак, нагадаємо,  одеський бюджет продовжує витрачати гроші. Так що невдовзі здолає і цю цифру.

У кожному випадку згадується підтвердилась давня теорія, що, аби отримати одну корупційну гривню, доводиться нанести збитку в кілька разів більше. У випадку Одеси пропорція вже один до трьох. І це ще не вечір.

Станіслав Маденс для “БЛОГЕРІВ”

Матеріал створений в рамках проекту «Підтримка місцевих антикорупційних розслідувань мережі «Блогери за добре врядування», який підтримує Чорноморський фонд регіонального співробітництва (BST). Позиції, висловлені у даному матеріалі не обов’язково збігаються з позиціями BST та його партнерів. 

 

-->