Компанія-фігурант розслідування “БЛОГЕРІВ” знову “розвела” шахту за допомогою близької фірми

Фото з відкритих джерел

Державне підприємство «Шахта ім. М.С. Сургая» 7 лютого за результатами відкритих торгів уклало контракт з ТОВ “Техномайн інвест” на постачання обладнання для шахти на загальну суму 9 мільйонів гривень.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з сайту публічних закупівель Prozorro.

Згідно з умовами договору компанія поставить шахті частини насосів і підіймачів рідин: сідла, пружини, крани, напівмуфти та інше обладнання. Найбільше коштуватиме вал СНД200/32.01.020 – за нього державне підприємство віддасть 276 тисяч гривень.

У тендері брали участь ще дві фірми – ТОВ “Доненергоекспорт” та ТОВ “Смарт компані ЛТД”. Їхні цінові пропозиції виявилися дорожчими.

Саме із ТОВ “Смарт компані ЛТД” нинішній переможець торгів брав участь у закупівлі для “Шахтоуправління “Південнодонбаське №1”. Тоді державне підприємство закуповувало комплектуючі на загальну суму 9 мільйонів гривень. Переможцем також став “Техномайн інвест”.

Як виявили “БЛОГЕРИ” у розслідуванні “Ігри в конкуренцію на Донбасі” , ці компанії користуються одним і тим самим телефоном – +380 99 500 18 08. Зателефонувавши за цим номером, можна зв’язатися з представниками обох фірм. Окрім того, в тендерній документації перетинаються адреси реєстрації компаній.

Цікаво, що фірми конкурують між собою не вперше на закупівлях цього підприємства. До цього вони змагалися на тендері щодо капітального ремонту насосних станцій за 1,4 мільйони гривень. Там переможцем також стало ТОВ “Техномайн інвест”.

ТОВ “ Техномайн інвест ” зі статутним капіталом у 200 гривень було зареєстровано в Маріуполі у жовтні 2018 року. Керує і володіє фірмою Анатолій Пінчук, його місцем реєстрації вказаний окупований Донецьк. За своє 4-місячне існування компанія перемогла вже у 4 закупівлях на загальну суму 19,3 млн гривень, три із них – з державною шахтою ім. Сургая.

Щодо ТОВ “Смарт Компані ЛТД”, то вона створена у 2015 році та нещодавно переєструвалася у Харкові. Статутний капітал фірми складає 100 грн, а її директором і власником значиться мешканець Києва Владислав Кучерявцев. Протягом останніх двох років компанія підписала 17 державних контрактів на 60,3 млн гривень. Найбільше бюджетних коштів фірма отримала від “Селидіввугілля” – 49,5 млн гривень.

Георгій Шабаєв

-->