Київрада дозволила приватизувати земельну ділянку партнеру скандального забудовника Протасового Яру

Фото з відкритих джерел

Київська міська рада підтримала ідею виділення земельної ділянки Миколі та Тетяні Кононенкам для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд у Подільському районі міста Києва.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо із рішення, що розміщене на сайті Київради.

“Передати громадянам Кононенку Миколі Васильовичу та Кононенко Тетяні Павлівні у спільну часткову власність земельну ділянку площею 0,0954 га.. із земель комунальної власності територіальної громади міста Києва для будівництва та обслуговування  жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Петропавлівській, 22 літера “Б” у Подільському районі м. Києва”, – йдеться у тексті рішення Київради.

Микола Кононенко, згідно із даними Youcontrol, керує та має частку в ТОВ “НП БУД” (0,1%). Іншою частиною компанії володіє Дмитро Візельман.

Саме із компанією Візельмана ТОВ “Бора” був пов’язаний скандал щодо забудови та вирубки дерев у Протасовому Яру.

У 2007 році Київрада передала ділянку площею 2,78 га компанії “Бора” для будівництва житлово-торговельного комплексу. Тоді «Київзеленбуд» погодив вирубку 1254 дерева.

Забудовник брав участь у кількох судових процесах. Зокрема, в 2011 році прокуратура Солом’янського району подала позов про розірвання договору та зобов’язання передати по акту прийому-передачі земельну ділянку, привівши її у належний стан. Утім, Вищий господарський суд відмовив у задоволенні позову прокуратури.

У 2012 році київський прокурор з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері вимагав визнати недійсним передання ділянки фірмі «Бора». Але Господарський суд Києва став на бік забудовника.

Минулого року Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав Департамент містобудування та архітектури КМДА надати компанії «Бора» містобудівні умови та обмеження на земельну ділянку площею 2,78 га.

Засновниками компанії «Бора» вказано компанію «Тексідо Груп СА», зареєстровану на Маршалових островах, та кіпрську компанію «Лемана Трейдінг Лімітед». Кінцевий бенефіціар – Дмитро Візельман.

Влітку минулого року забудовник огородив ділянку будівельним парканом і почав вирубку дерев. Активісти – члени націоналістичних організацій – влаштували акцію протесту і повалили паркан.

Георгій Шабаєв

-->