Із швидкістю черепахи

Микола Ульмер. Фото з відкритих джерел

Слідчі вже понад три роки не можуть довести, що прокурор має власності більше, ніж міг би заробити.

Справа про незаконне збагачення прокурора Бориспільської місцевої прокуратури Миколи Ульмера потрапила до Державного бюро розслідувань. До цього, починаючи з грудня 2015 року розслідування вела Генеральна інспекція Генеральної прокуратури України. Про це “БЛОГЕРИ” дізналися із відповіді на запит про доступ до ГПУ.

І це, по суті, перша адекватна відповідь ГПУ щодо стану розгляду даної справи, оскільки досі все, що вдавалося дізнатися, то це те, що “досудове розслідування триває”.

Додамо, що авторка цих рядків аналогічні запити про стан розгляду цієї справи посилала у 2018, 2017 і у 2016 роках, тобто щороку після відкриття кримінальної справи. Даруйте, але доведеться позловживати вашою увагою і подати всі скріни отриманих відповідей від ГПУ, щоб показати, як довго можна розслідувати незаконне збагачення.

Ось так, наприклад, виглядає відповідь на запит від ГПУ у 2016 році.

А ось таку відповідь авторка цих рядків отримала у 2017-му.

А, наприклад, у 2018-му стався несподіваний поворот. Тоді у ГПУ на запит про стан розгляду справи Ульмера відповіли, що запитувана інформація не може бути надана без згоди особи, про яку запитується інформація.

І лише у 2019 році, тобто на четвертий рік, у ГПУ більш-менш пояснили ситуацію. І обійшлися, до речі, без дозволу Ульмера. Написали, що досудове розслідування так само триває, але тепер справою займаються у ДБР.

Чому слідкувати за станом розгляду кримінальної справи Ульмера цікаво? Тому що це прокурор, якого звинувачують у тому, що його родина протягом 2013-2016 років на території міста Києва та Бориспільського району Київської області отримала у власність 20 об’єктів нерухомості, серед яких понад 5 га землі, 6 житлових квартир та 4 паркомісця.

Улітку 2016 року початку слідчі ГПУ перевіряли, на яких підставах родичі прокурора безоплатно отримували ділянки у власність.

Пізніше, у 2017-му, слідчі через суд отримали дозвіл на доступ до банківських рахунків, оскільки підозрювали, що при купівлі нерухомості використовувались грошові кошти, які значно перевищували розмір офіційно отриманих доходів.

А через останню судову ухвалу у цій справі, яка датується початком 2018 року, суд надав слідчому тимчасовий доступ до документів ТОВ «Порше Лізинг Україна». Бо згідно з даними Держслужби фінмоніторингу у 2015-му батько Бориспільського міжрайонного прокурора Ульмера М.М. – Ульмер М.В.  здійснив переказ безготівкових коштів на рахунок ТОВ «Порше Лізинг Україна» в сумі 442 281 грн.

А тепер порівняємо статки прокурора Ульмера за 2015 рік і за 2017 рік. Отже, у 2015-му згідно з паперовою декларацією загальна сума сукупного доходу склала 186 804, 00 грн., з яких 142 804, 00 грн. – це зарплата, а 44 000,00 грн – це подарунки і виграші. Заступник прокурора на той момент мав квартиру площею 71, 5 м. кв  та два авто – Mazda 6 2006 року випуску і Audi А 1 2013 року випуску.

У 2017-му згідно з декларацією він отримав 359 856 гривень зарплати, а також зазначив, що насправді квартиру площею 71,5 м. кв він винаймає, так само як і винаймає паркомісце. А ті, два авто, які він декларував у 2015 році на себе, у 2017-му вже записані на його батька – Ульмера М.В.

До нинішньої посади Микола Ульмер працював Бориспільським міжрайонним прокурором, він успішно пройшов люстрацію. Брав участь у конкурсі на посаду Бориспільського місцевого прокурора, однак у прокуратурі зміг залишитися лише на посаді заступника керівника.

Публічного резонансу історія з Ульмером почалася після публікації у виданні «Четверта влада». Журналісти написали про те, як тесть та теща Бориспільського міжрайонного прокурора Миколи Ульмера за останні роки оформили у власність 5,22 га землі і купили три квартири. Нині на сайті «Четвертої влади» цей матеріал відсутній, одначе на інших сайтах інформація збереглася.

Валентина Новицька, “БЛОГЕРИ

Розслідування проведене в рамках проекту «Підтримка місцевих антикорупційних розслідувань мережі «Блогери за добре врядування», який підтримує Міжнародний Фонд «Відродження».

-->