Фірми одного власника двічі “розвели” природний парк у Маріуполі

Фото з відкритих джерел

Національний природний парк “Меотида” 17 грудня 2018 року за результатами відкритих торгів уклав договір із ТОВ “Аква-мото-техніка” на придбання катера для здійснення екологічного контролю на суму 384,2 тисячі гривень.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з сайту публічних закупівель Prozorro.

Умовами тендерної документації передбачено, що компанія має поставити природному парку човен “для здійснення екологічного контролю за додержанням вимог природоохоронного законодавства на прибережних зонах морів з метою запобігання браконьєрству”.

Габаритна довжина катеру має скласти від 5 до 6 м, а ширина – від 2 до 2,6 м. Катер має бути виготовлений із алюмінію або поліефірного склопластику і вміщувати не менше 6 осіб.

Фактичні технічні характеристики катера тендерний комітет не опублікував. Так само не були опубліковані додатки до договору, де мала б бути вказана технічна специфікація катеру.

Єдиним конкурентом на тендері виступило ТОВ “Алделит”, пропозиція якого стала дорожчою на 750 гривень. Компанії не знижували своїх пропозицій під час аукціону.

Маріупольске ТОВ “Аква-мото-техніка” належить місцевому мешканцю Вадиму Міхєєву. Однак до 31 січня 50% статутного капіталу фірми мав Олександр Турій – власник ТОВ “Алделит”, яке виступило конкурентом переможця на тендері.

У той же день, 17 грудня 2018 року, ТОВ “Аква-мото-техніка” підписало з природним парком “Меотида” ще один договір на 359 тисяч гривень на закупівлю мотору для човна. Конкурентом також виступив “Алделит”.

Олександр Турій не вперше бере участь у тендерах, що мають ознаки антиконкурентних узгоджених дій. Так, у 2014 році ДП «Маріупольський морський торговельний порт» уклав угоду з ТОВ «Автоцентр-Баварія» на технічне обслуговування та ремонт автомобілів і маловантажних автотранспортних засобів вартістю 1,4 млн гривень.

ТОВ «Автоцентр-Баварія» на той час володіли Вадим Міхєєв і Олександр Турій, яким належало по 50% фірми.

Єдиним конкурентом на торгах було ТОВ «Виробнича Фірма «Сотта-Сервіс», яким на той час володіли Іван Биков (90%) і Олександр Турій (10%).

Георгій Шабаєв

-->