День бабака в мерії Чернівців

Департамент ЖКГ  Чернівецької міськради замовляє роботи фірмі, з якою судиться за невиконані ремонти.

Фото з відкритих джерел

Протягом 2018 року Департамент житлово-комунального господарства Чернівецької міськради двічі укладав з ТОВ «ЛК Машинері» угоди на ремонт вулиць, які так і не були відремонтовані, і зараз по цим історіям тривають судові засідання. Попри це департамент без тендеру замовив фірмі додаткові роботи.

У грудні 2018 року у Чернівцях прокуратура звернулася до суду про стягнення грошей з ТОВ «ЛК Машинері», яке на замовлення Департаменту житлово-комунального господарства Чернівецької міськради мало провести ремонт вулиці Гагаріна. Фірма в травні 2018 року уклала з мерією договір та отримала 870 тис грн. авансу. Але ремонту вулиці в установлені договором строки так і не розпочала.

Справа нині розглядається в Господарському суді Чернівецької області, і судові ухвали проливають світло на офіційну версію подальшого перебігу подій. Коли Департамент ЖКГ дізнався, що обіцяний ремонт не розпочато, розірвав договір в односторонньому порядку.

При цьому, незважаючи на повідомлення замовника про розірвання договору та вимогу повернути авансовий платіж – «ЛК Машинері» сплачені кошти не повернув.

І тут історія робить крутий віраж. Навіть коли Департамент і Чернівецька міськрада зрозуміли, що аванс (майже 900 тис грн.) повертати ніхто не збирається, вони просто заспокоїлися і до суду не пішли. За них це зробила прокуратура. Саме провадження відкрили вже після 4 місяців після укладання договору про закупівлю.

А якщо відмотати час і повернутися до самої закупівлі, то стане очевидно, що ремонт вулиці по вулиці Гагаріна вартістю майже 15 млн грн.  відразу мав привернути увагу правоохоронців. Бо все більше фактів свідчить, що той тендер просто «розіграли».

Тоді єдиним конкурентом ТОВ «ЛК Машинері» був ПП «Алекс Промбуд». Фірми принесли на конкурс документи, які, можна припустити, що були надруковані на одному принтері. Такий висновок можна зробити, судячи з однакових ушкоджень.  які можна побачити на копіях в системі Прозорро.

Так і не зроблений ремонт на вулиці Гагаріна – це не вперше, коли підрядник взяв авансовий платіж, але так і не виконав ремонтні роботи. Ще одна історія з тими ж підрядником і замовником. Ідеться про договір про ремонт вулиці Січових Стрільців. Його уклали майже на місяць раніше, від горезвісного договору з ремонту вулиці Гагаріна. Саме тоді було застосовано схему  –  перемога на тендері, укладення угоди, отримання авансового платежу у розмірі третини від суми договору і розчинення у судових розбірках.

Як йдеться в судовій ухвалі у цій справі, в порушення умов договору № 96 підрядник роботи не розпочав, що стало підставою для замовника розірвати договір в односторонньому порядку, про що відповідача було повідомлено, а також запропоновано повернути аванс у сумі 868 тис грн. А ще сплатити пеню в сумі 235 тис грн. за прострочення строків виконання робіт.

За доброї волі чиновників, запобігти перемозі ТОВ «ЛК Машинері» вони могли ще на етапі допущення до торгів. Тоді у тендері брали участь три компанії, серед яких і  вже згадана вище ПП «Алекс Промбуд». Обидві фірми і тоді не вибилися зі схеми і принесли документи, що ймовірно також були надруковані на одному принтері. Ось ті самі довідки, тільки додані до тендерної пропозиції на ремонт вулиці Січових Стрільців.

Ну, і для вишеньки на торті. У судовому реєстрі поряд з невідремонтованими чернівецькими вулицями Гагаріна і Січових Стрільців фігурує ще інша вулиця – вулиця Хмельницького, договір на ремонт якої склав 5,05 млн грн.

Ця дорога. На відміну від інших – відремонтована, однак тут була задіяна дещо складніша схема.

У вересні 2017 року Департамент ЖКГ та «ЛК Машинері» підписали акти виконаних робіт, до яких, вважають слідчі, було внесено недостовірні відомості. А саме, фірма зробила подвійне нарахування ПДВ на придбання бруківки в кількості 1870 квадратних метрів.

Загалом, згідно з даними YouControl судове портфоліо ТОВ «ЛК Машинері» складається із 25 справ. Останнє поповнення – розгляд справи за позовом самої фірми до Департаменту ЖКГ міськради про неправомірність розірвання угоди по ремонту на вулиці Січових Стрільців в односторонньому порядку.

Згідно з даними ЄДР, «ЛК Машинері» засноване у 2014 році. Директор, засновник і бенефіціар – Стариков Ігор Геннадійович. Розмір статутного капіталу фірми – 5 тисяч гривень. При цьому вона отримала близько двох десятків підрядів на загальну суму понад 60 мільйонів гривень від трьох підрядників – Департаменту житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради, Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин все тієї ж Чернівецької міської ради.

До слова, Стариков також є директором іншого підприємства ТОВ “Технобуд-Сервіс”, яке отримало один єдиний мільйонний підряд на публічні кошти від Департаменту житлово-комунального господарства Чернівецької міськради, і той поза конкурсом.

І поки Департамент продовжує судитися з «ЛК Машинері» за аванси, а фірма подає зустрічні позови за неправомірно розірвані договори, вони обоє продовжують співпрацю. За бюджетні гроші,

Так, 19 грудня 2018 року Департамент ЖКГ взагалі без тендеру замовив фірмі  додаткові роботи  по вулиці Суворова. Це, до слова, відбулось буквально наступного дня після судове засідання по авансу за невиконаний ремонт по вулиці Гагаріна.

Валентина Новицька для “БЛОГЕРІВ”

Розслідування проведене в рамках проекту «Підтримка місцевих антикорупційних розслідувань мережі «Блогери за добре врядування», який підтримує Міжнародний Фонд «Відродження».

-->