Боротьба за лавочку

Пропонуємо вашій увазі «історія успіху» мешканки м.Бровари, Київської області Людмили Євсеєнко, яка проявила свою громадянську позицію, а саме – скористалася своїм правом на доступ до публічної інформації, навиками журналіста-розслідувача і тепер разом із сусідами може милуватися закінченим ремонтом прибудинкової території.

Місцеву владу потрібно привчити звітувати своїм виборцям. І звітувати вона має про що, бо реформа децентралізації збільшила у чотири рази надходження до місцевих бюджетів.

Отже, ремонт прибудинкової території біля мого будинку на вул. Київській у Броварах почався восени 2017 року. Тоді на замовлення Управління житлово-комунального господарства Броварської міської ради біля кількох будинків відремонтували тротуари, виклавши їх красивою плиткою, та міжбудинкові проїзди, встеливши їх свіжим асфальтом. Асфальт поклав край цілій ері післядощового бруду, горбикам та ямкам. А також став радістю для усіх дітлахів з навколишніх будинків: на ньому можна було безпечно кататися на самокатах, велосипедах і навіть скейтах.

Єдине, що трохи засмучувало – що ремонт закінчився майже взимку, тому подивитись на асфальт, плитку та озеленення газонів ми з сусідами змогли лише навесні.  

А весною ми побачили наступне – дійсно гладенький асфальт, красиву плитку і, водночас, зарезервовані на доріжках місця для лавок, щоправда поки без самих лавок. Ну, і крім того ми здивувалися, чому підряднику не замовили озеленення узбіч, бо тоді ремонт біля будинків був б майже ідеальними.

Ось такі пішохідні доріжки з’явилися між будинками, на яких чітко видно зарезервовані місця для лавок. Фото автора, зроблені у кінці травня 2018 року.

І тоді ж, у кінці травня, до Броварської мерії полетів мій перший запит про доступ на публічну інформацію щодо проведення будівництва та реконструкції прибудинкових територій за певними адресами.

У відповідь за 5 днів із Управління ЖКХ мерії прийшла відповідь, що за вказаними адресами по вулиці Київській і по вулиці Короленка реконструкція прибудинкових територій не проводилася, тому – надавати відповідь їм немає про що. Водночас розпорядник інформації у цій же відповіді дописав, що за вказаними адресами насправді проводились капітальні і поточні ремонти внутрішньоквартальних міжбудинкових проїздів та тротуарів. Ось, як насправді все змінило формулювання одного й того ж запитання. Але це вже інша історія. Тож мені «порадили» написати новий запит.

У червні мерія отримала вже другий запит стосовно надання інформації про проведення ремонтів за зазначеними адресами. І вже з наступної відповіді я дізналася, хто робив ремонт і що саме мало бути зроблено.

Не буду вдаватися до деталей, однак зазначу, що з наданих управлінцями документів, а саме договорів та актів виконаних робіт, можна побачити, що реконструкцію проводив підрядник ТОВ «Житлошляхбуд». І серед інших робіт, як свідчать акти, він готував рослинний грунт та сіяв траву обабіч тротуарів на вулиці Київській (на вулицю Короленка траву дійсно не замовляли). А насправді маємо дилему: або жодна травинка після зими так і не проросла, або її взагалі там посіяно не було. До слова, ТОВ «Житлошляхбуд» з усіх своїх замовників найбільше коштів отримав саме від  Управління будівництва, житлово – комунального господарства, інфраструктури та транспорту Броварської міської ради Київської області – понад 30 мільйонів гривень.

Таким чином, якби я не запитала акти виконаних робіт, що безумовно є публічною інформацією, то так би ніколи й не дізналася, що насправді біля наших будинків по вулиці Київській траву сіяли. Вона, лишень, чомусь не проросла…

Інший післяремонтний факт, що дуже мозолив око і мені, і моїм сусідам – це те, що попри два зарезервовані місця під лавки біля трьох парадних по вулиці Київській, лавок там становили лише по одній.

Так само з актів виконаних робіт стало зрозумілим, що підрядник і не повинен був встановлювати лавочки, натомість це мали зробити міські комунальники.

Саме тому в Броварську міську раду полетів наступний запит про установку лавочок за вказаною адресою. Заодно я поцікавилася усіма закупівлями лавочок та сміттєвих урн для міста впродовж 2017 року.

… І тут сталося диво. Буквально через два дні після відсилання відповідного запиту до міськради приїхали комунальники і почали монтувати кожній нашій самотній лавочці пару. Тепер у нашому дворі як у людей – по дві лавочки біля парадного. Дивно лише те, що домонтували лавочки лише через півроку після ремонту і установки першої лавочки і в акурат після отримання відповідними розпорядниками запиту.

Пара лавочок, встановлена з інтервалом у півроку після запиту про доступ. Фото автора

Із відповіді на запит того ж самого Управління ЖКХ Броварської міськради стало відомо, що крім лавочок, вони також закуповували й урни. І навіть кілька лежать десь на складі. То може варто було б їх прилаштували біля цих красивих лавок на заміну отих некрасивих пластикових відер, що на фото? Як думаєте, запит допоможе?

Людмила Євсєєнко для «БЛОГЕРІВ»

Матеріал підготовано в рамках проекту «Підтримка місцевих антикорупційних розслідувань мережі «Блогери за добре врядування», який підтримує Міжнародний Фонд «Відродження».

-->