У Харкові призупинили перший в історії конкурс на посаду головлікаря обласної лікарні

Фото з відкритих джерел

У Харкові призупинили обрання керівників обласних закладів охорони здоров’я до отримання відповіді від МОЗ України.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо під час засідання конкурсних комісій з обрання керівників комунальних некомерційних підприємств «Обласна клінічна лікарня» та «Обласний клінічний спеціалізований диспансер радіаційного закладу населення».

Засідання комісій відбулося 9 січня.

За словами заступника голови Громадської ради при Харківської облради з обрання керівників комунальних закладів охорони здоров’я Олександра Горбатенка, члени комісії не змогли розібратися у нових кваліфікаційних вимогах, затверджених МОЗ у 2018 році, а тому призупинили роботу комісії до офіційного роз’яснення МОЗ.

«Мова йде про те, чи можуть кандидати претендувати на посаду керівників некомерційних медичних закладів, якщо до цього вони не мали вищої медичної освіти та не мали стажу роботи на керівних посадах у медичних закладах. Де-факто робота комісій по призначенню керівників до двох лікарень була призупинена до отримання офіційного роз’яснення МОЗ. Запит будуть готувати апарат обласної ради», – повідомив Горбатенко.

За його словами, у МОЗі вважають, що менеджерами закладів охорони можуть бути не тільки люди з медичною освітою. Однак із тих документів, що були в розпорядженні комісії, цього не випливало.

За словами Горбатенка, ініціатором запиту став голова комісії, депутат облради Володимир Святаш. «Щоб не було інсинуацій з цього приводу», – передав слова Святаша Горбатенко.

Додамо, що подібна процедура призначення керівників медичних закладів, а особливо головної лікарні області відбувається вперше.

Щодо кандидатів, то вони почнуть подавати свої документи лише після того, як будуть затверджені вимоги, а ця процедура зупинилась.

Варто відзначити, що останні сім років обласну лікарню очолював Богдан Федак. Він відомий тим, що в 1995 році займав посаду головного лікаря Львівської обласної клінічної лікарні та був визнаний винним у незаконному оформленні усиновлення дітей іноземними громадянами.

Влітку його призначили керівником обласного управління охорони здоров’я, незважаючи на супротив в.о. міністра Уляни Супрун.

Павло Новик

-->