У конкурсі до антикорсуду залишився 71 кандидат, 42 вибули

Фото з відкритих джерел

За результатами засідань Громадської ради міжнародних експертів та Вищої кваліфікаційної комісії суддів з конкурсу до Вищого антикорупційного суду вибули 42 сумнівні кандидати, 71 кандидат залишився і претендуватиме на 39 посад.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення Центру протидії корупції.

28 січня закінчився етап ветування сумнівних кандидатів міжнародними експертами.

“Спочатку міжнародні експерти висловили сумнів 49 кандидатам, а згодом голосували за виключення їх із конкурсу на спільних засіданнях із Вищою кваліфікаційною комісією суддів. За підсумками шести спільних засідань конкурс покинули 42 кандидати”, – йдеться у повідомленні.

 

 

Інфографіка з сайту ЦПК

Семеро кандидатів залишилися в конкурсі. Їм вдалось переконати міжнародних експертів та кваліфкомісію суддів у своїй доброчесності та професійності.

На відміну від кваліфкомісії суддів, яка раніше брала на віру найсмішніші пояснення кандидатів у конкурсі до Верховного Суду, міжнародні експерти не погодилися визнати доброчесними сумнівних кандидатів на підставі непереконливих доказів. Громадська рада міжнародних експертів показала, як працює європейський стандарт добору суддів”, — зазначає експертка Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.

“Тепер Вища кваліфікаційна комісія суддів має застосувати такий же підхід до добору суддів під час нового конкурсу до Верховного Суду, адже кандидати із сумнівним майном чи рішеннями не мають стати переможцями”, — додає Красносільська.

Загалом 69 кандидатів продовжують змагатися за посади антикорупційних суддів. Вони пройдуть співбесіди із Вищою кваліфікаційною комісією суддів, після чого комісія визначить переможців конкурсу.

Інфографіка з сайту ЦПК

Президент має призначити суддів не пізніше 30 днів з дня отримання подання Вища рада правосуддя (ВРП) та не має права відмовити у призначенні будь-кого із кандидатів. Очікується, що Петро Порошенко призначить суддів до першого туру президентських виборів — до 31 березня 2019.

До цього із конкурсу ще можуть виключити кандидатів із сумнівних політичними зв’язками, через те, що їхнє призначення  може негативно вплинути на довіру до судової влади.

Такі повноваження мають Вища кваліфікаційна комісія суддів та Вища рада правосуддя, на відміну від Громадської ради міжнародних експертів, яка могла заветувати кандидатів лише через сумніви у їхній доброчесності чи професійності.

До Громадської ради міжнародних експертів увійшло 6 міжнародних експертів із Великобританії, Литви, Канади, Данії та Македонії. Серед них 4 колишні судді та 2 — прокурори.

Інфографіка з сайту ЦПК

У ЦПК нагадали, що низка ГО, серед яких  Центр протидії корупції, Фундація DEJURE, Автомайдан та Трансперенсі Інтернешнл Україна склали свій список 55 сумнівних кандидатів. 35 уже вибули з конкурсу.

-->