Трускавецька фірма, яку підозрюють у розкраданні, продовжує отримувати бюджетні кошти

Трускавець. Фото Вадима Малишева

Уже майже рік, з 1 лютого 2018 року, слідчі Трускавецького відділення поліції проводять розслідування за фактом привласнення бюджетних коштів Трускавця, до якого можуть бути причетні місцеві розпорядники коштів та підрядник – ТзОВ «Резорт Груп».

Згідно з матеріалами справи, у 2017 році це підприємство отримало бюджетних замовлень майже на 3 млн грн. для проведення капітальних ремонтів та реконструкцій об’єктів у Трускавці, однак роботи у повному обсязі не виконало. А кошти, перераховані від замовників: міської лікарні, відділу освіти та управління ЖКГіБ Трускавецької міськради, керівництво підприємства використало не за призначенням, можливо – на власні потреби.

За інформацією аналітичної системи «Ю-контрол», кінцевим бенефіціарним власником ТзОВ «Резорт Груп» є Богдан Габшій, депутат Трускавецької міської ради від ВО «Свобода». Фірма заснована у 2012 році Олексієм Балицьким, нинішнім заступником міського голови Трускавця, керівником міського осередку та депутатом Львівської облради від «Свободи». У червні 2014 року, коли Олексій Балицький очолив Департамент екології та природніх ресурсів ЛОДА, керівником підприємства став Богдан Габшій.

Експрес-аналіз ТзОВ «Резорт Груп», проведений аналітиками «Ю-контролу», вказав на наступні фактори ризику: місцезнаходження підприємства у житловому будинку, а також широкий перелік зареєстрованих видів діяльності, що може свідчити про фіктивні ознаки діяльності підприємства.

Промовистим є той факт, що регулярні бюджетні замовлення ТзОВ «Резорт Груп» почало отримувати з листопада 2015 року, саме тоді, коли Олексія Балицького було призначено заступником міського голови Трускавця.

Як результат – з листопада 2015 року до січня 2018 року підприємство, за даними пошуково-аналітичної системи 007, отримало замовлень на виконання робіт у Трускавці, які фінансувалися з міської скарбнички, на 4, 66 млн грн (на Prozorro зафіксовано 3, 45 млн грн. – за період діяльності системи). Більшість тендерів підприємству дісталася без конкуренції – за процедурою звітування. При цьому роботи виконувалися за відсутності штату фірми – у  2015 році «Резорт Груп» вказав до 2 працівників.

Найурожайнішими для «Резорт Груп» виявилися 2016- 2017 роки – майже 4 млн грн були виділені для реконструкції хірургічного та терапевтичного корпусів міської лікарні, поточний ремонт тротуарів на вулицях міста, для реконструкції фасаду дитсадка «Зірочка», інших робіт.

Як повідомив керівник трускавецької лікарні Ігор Стасик, частину робіт з реконструкції корпусів закладу підприємство не завершило й досі. Акти виконаних робіт щодо цих «недоробочок» не підписані  й кошти фірмі не перераховані. Таке зволікання, за словами головлікаря, керівник підприємства Богдан Габшій пояснював відсутністю кадрів – мовляв, усі поїхали на заробітки за кордон.

Тим часом начальник управління житлово-комунального господарства будівництва Трускавецької міськради Сергій Максимич запевнив, що отримані підряди ТзОВ «Резорт Груп» виконало якісно, зауважень немає.

Але поліція оперує іншими даними. Для прикладу, висновок від 09.10.2018 судово-будівельно- технічної експертизи Львівського НДІ судових експертиз показав, що використання матеріалів при проведенні робіт з утеплення фасаду дитсадка «Зірочка», суперечить вимогам низки Державних будівельних норм. Про це стало відомо з ухвали Трускавецького міського суду від 27.12. 2018 року.

Тобто станом на сьогодні досудове розслідування триває, остаточну крапку у кримінальному провадженні не поставлено. Однак цей факт не є перешкодою для трускавецьких розпорядників бюджетних коштів щодо продовження співпраці з фірмою.

Так управління ЖКГіБ у жовтні 2018 року уклало з «Резорт Груп» дві угоди: на проведення капітального ремонту мереж водопостачання й каналізації і поточного ремонту житлових будинків. А міський відділ культури – на реконструкцію доріжок у дитячій школі мистецтв.

Загалом сума бюджетних замовлень для «Резорт Груп» у 2018 році склала 363,3 тис грн. Це у кілька разів менше, аніж у попередні роки. Як бачимо, провадження таки зіграло свою роль. Однак не остаточну.

Ми попросили керівника ТзОВ «Резорт Груп», депутата Трускавецької міської ради Богдана Габшія прокоментувати ситуацію щодо кримінального провадження за фактом привласнення бюджетних коштів під час виконання робіт його фірмою.

  • Я вперше чую про це, а інформація, яка вже рік розповсюджується у соцмережах, мене не цікавить. Я офіційно не повідомлений про слідчі дії поліції. Дякую вам, що проінформували, тепер буду знати, – запевнив Богдан Габшій, обірвавши на цьому телефонну розмову.

Ольга КУЦ для “БЛОГЕРІВ”

Розслідування проведене в рамках проекту «Підтримка місцевих антикорупційних розслідувань мережі «Блогери за добре врядування», який підтримує Чорноморський фонд регіонального співробітництва (BST). Позиції висловлені у даному матеріалі не обов’язково збігаються з позиціями BST та його партнерів.

-->