Поліція підозрює рострату коштів посадовцями САД Харківської області на ремонт доріг

Фото з відкритих джерел

Харківські правоохоронці розслідують кримінальне провадження щодо неякісного ремонту дороги загального користування місцевого значення: С211017 Дергачі-П’ятихатки.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення на сторінці у Фейсбук Харківського антикорупційного центру (ХАЦ), який посилається на відповідну ухвалу Київського районного суду від 12 грудня 2018 року.

Так, у вересні 2017 року Служба автомобільних доріг у Харківській області уклала угоду з ТОВ «Будівельна компанія «Будресурс» щодо поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення С211017 Дергачі-П’ятихатки на ділянці км 0+000 – км 9+700 Дергачівського району Харківської області (окремими ділянками) на суму 29,3 млн. грн.

На сайті «Прозорро» вказано, що до кінця року підрядник отримав за виконані роботи 14,694 млн. грн. У той час правоохоронці вказують, що підрядник отримав 20,572 млн. грн.

На думку правоохоронців, для придбання будівельних матеріалів, постачання товарів, робіт, послуг ТОВ “Будівельна компанія “Будресурс ” були використані реквізити підприємств з ознаками фіктивності, в тому числі: ТОВ «Електрос», ТОВ “Старіус Гранд”, ТОВ “Паррал Плюс”, ТОВ «Метрокуб» тощо.

Також, в результаті випробувань виявилося, що зразки асфальтобетону, відібрані на а/д С211027 «Підїзд до села Караван» за фізико-хімічними характеристиками не відповідають вимогам ДСТУ Б В.2.7-119:2011.

«З огляду на вищевикладене, у слідства є достатньо підстав вважати, що до актів виконаних робіт на вказаних об`єктах службовими особами ТОВ «БК «Будресурс», Служби автомобільних доріг в Харківській області, внесені не достовірні дані, так як частина нібито використаного будівельного матеріалу документально придбана у «фіктивних» підприємств за безтоварними операціями, а також підприємств-транзитерів з метою завищення собівартості ресурсних відомостей при внесенні відповідних даних та переведення у готівку надлишкових коштів», – йдеться у ухвалі суду.

Власником ТОВ «БК Будресурс» з листопада 2016 року є Григорій Савченко, з серпня 2013 року почесний громадянин Харківського району. Раніше власником та керівником фірми був Роман Колесник.

Людина з тією ж самою адресою та паспортними даними також певний час була власником та директором ТОВ “Дорожньо-Будівельна компанія «Уровень», яке має спільну адресу з ТОВ “ДБК “Уровень”, яке неодноразово протягом 2012-2016 рр. вигравало тендери, які проводили харківські КП та підрозділи міськради.

Зараз засновником є Галина Коновалова, яка раніше заснувало ТОВ «Вип Групп». Ця фірма знаходилася за тією ж адресою, що і ТОВ “Дорожньо-Будівельна компанія «Уровень».

Як повідомляли “БЛОГЕРИ“, дорогу в Сєвєродонецьку за 28 мільйонів довірили ремонтувати фірмі, яку підозрюють у розтраті.

Читайте також На Івано-Франківщині вручили підозру одному з керівників САД за розтрату понад ста мільйонів

-->