Недитячий ремонт з кримінальним шлейфом

Зображення з відкритих джерел

Київські комунальники віддали ремонт дитячої лікарні фірмі, яка фігурує в кримінальній справі про розтрату коштів на роботах в цьому ж закладі.

На початку минулого грудня «Інженерний центр» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за результаті відкритих торгів уклав договір з ТОВ «Плутон-С» щодо проведення капітального ремонту приміщень Київської міської дитячої клінічної лікарні №2 на проспекті Алішера Навої, 3 у Дніпровському районі столиці. Сума угоди – 56,34 млн грн. Спочатку передбачалося, що фірма отримає майже 90% цих коштів відразу до кінця року. Перед самими новорічними святами до угоди внесли зміни, за якими майже 40 мільйонів фірмі виплатять в 2018 році, решту – вже наступного.

Повторна спроба

Ціну договору замовник і підрядник визначили як динамічну і таку, що може коливатися в залежності від низки описаних в договорі обставин – підвищення вартості матеріалів, внесення змін до проектної документації тощо. Забезпечення вартості виконання договору спочатку встановили в 2%, але потім знизили до 0,5 % від вартості угоди.

Якщо говорити про замовлення, то угода передбачає виконання робіт здемонтажу та оздоблювання, заплановані роботи з опаленням, каналізацією, електрикою та пожежною безпекою, інше. Всі роботи йдуть під грифом «коригування».

Крім того потрібного побудувати дитячий майданчик та провести благоустрій території, закупити медобладання.

Зазначимо, що «Плутон-С» вже має досвід проведення капітальних ремонтів у цій лікарні. У березні 2018 року той самий «Інженерний центр» вже укладав з фірмою договір на капремонт цієї ж лікарні №2. Тоді сума договору склала понад 60 млн грн. І частина робіт нині повторилася в угоді.

Єдиним конкурентом на тендері переможця було ТОВ «Армабуд ЛТД», чия пропозиція виявилася дорожчою. Як і «Плутон-С», ця фірма мала вже досвід проведення ремонту в цій дитячій лікарні. При чому, отримувала замовлення на роботи тут двічі.

Загалом, на ремонт цієї лікарні комунальники провели вже чотири тендери. Попередні три замовлення на загальну суму майже 85 млн грн.  попали в поле зору правоохоронців.

Кримінальне чтиво

Нині посадових осіб з КП «Інженерний центр» разом із посадовими особами ТОВ «Армабуд ЛТД» та ТОВ «Плутон-С» прокуратура підозрює у розтраті бюджетних коштів під час капітального ремонту у цій дитячій лікарні. Справу відкрили ще в лютому 2018 року під номером №42018101100000062 за ч3 ст. 191 Кримінального кодексу України, яка передбачає позбавлення волі до восьми років.

З судових ухвал відомо, що правоохоронці підозрюють комунальників у махінаціях навколо ремонту Київської дитячої клінічної лікарні №2 ще з 2016 року. Мова йде про замовлення одних і тих же робіт декілька разів. Крім того, прокуратура вважає, що посадовці «Інженерний центр» були у змові з підрядниками під час проведення тендерів.

У квітні 2018 року прокурори Київської міської прокуратури отримали доступ до документів комунального підприємства щодо його співпраці з «Плутон-С». Але після відвідин прокуратури «Інженерний центр» знову вибрав своїм підрядником фігуранта кримінального провадження.

Одначе дитяча лікарня – це не єдиний соцоб’єкт, де встигли «відмітитися» наші дві фірми. У 2016 році на замовлення КП «Київбудреконструкція» вони розіграли конкурс на капремонт спортзали. Переміг «Плутон-С», сума угоди – 2,5 млн грн.  Після проведених робіт  член батьківського комітету школи № 29  Олег Павлович констатував: «Підлога недофарбована, дроти стирчать, неізольовані. Батареї заховані за якимось штахетником. У роздягальні підлогу не міняли зовсім, стіни обклали плиткою. Залізні труби спаяли з пластиковими. До баскетбольної корзини не приварили кільце. Але в акті прийому-здачі вказали, що вставили 100 розеток. Тепер у директора вимагають підписати акт виконаних робіт, яких немає. Це ж кримінальна справа».

Та й це ще не всі сумнівні здобутки «плутонівців». Нині фірма фігурує в кримінальному провадженні щодо розтрати публічних коштів на ремонті стадіону школи № 256 на вул. Озерній, 2а в Оболонському районів міста Києва. Виконані роботи фірма мала здати Комунальному підприємству «Житлоінвестбуд-УБК» з грудня 2017 року по травень 2018 року. Ціна того договору становила майже 36 млн. грн. В результаті, як свідчить ухвала суду, гроші фірма отримала справно, а роботи були виконані не в повному обсязі.

За даними державного реєстру керівником і власником «Плутон-С» є Олександр Кірілов. Згідно з даними «Сlarity-project», з 2016 року фірма уклала 30 угод на понад 500 мільйонів гривень. З них чотири було укладено з КП «Інженерний центр».

Власником «Армабуд ЛТД» вказаний Олександр Агасімов Фірма перемогла у 40 закупівлях на понад 60 мільйонів гривень. З КП “Інженерний центр” у нього також 4 закупівлі.

А разом ТОВ «Плутон-С» і ТОВ «Армабуд ЛТД» пов’язані співзасновництвом в Асоціації «Всеукраїнська асоціація учасників ринку енергоефективності в будівництві».

Директор КП «Інженерний центр» – Михайло Терентьєв. Нині він депутат Київської міськради від президентської партії «БПП», але раніше керував громадською приймальнею соратниці екс-мера Леоніда Черновецького – Алли Шлапак.

Валентина Новицька для “БЛОГЕРІВ”

Матеріал створений у рамках проекту «Підтримка місцевих антикорупційних розслідувань мережі «Блогери за добре врядування», який підтримує Міжнародний Фонд «Відродження».

-->