НАЗК направило до суду адмінпротоколи щодо двох депутатів місцевих рад через конфлікт інтересів

Зображення з відкритих джерел

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) направило до суду чотири протоколи про адміністративні правопорушення, складених стосовно двох депутатів місцевих рад за недотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції» щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення прес-служби НАЗК.

Так, 2 протоколи складено стосовно депутата Київської міської ради Романа Марченка, який не повідомив у встановленому порядку про наявний у  нього реальний конфлікт інтересів та проголосував за включення до порядку денного засідання Київської міської ради питання щодо приватизації земельної ділянки його дружини.

Ще 2 протоколи про адміністративні правопорушення складено стосовно депутата Івано-Франківської міської ради Олександри Федорук, яка не повідомила про наявний у неї реальний конфлікт інтересів та проголосувала за відведення земельної ділянки суб’єкту господарювання, у якому сама ж є учасником. Таким чином, депутат вчинила адміністративні правопорушення, передбачені частинами 1 та 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Національне агентство також зазначає, що складення протоколу і передача його до суду не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення у судовому порядку.

Як повідомляли “БЛОГЕРИ“, Краматорський міський суд визнав директора комунального підприємства «Міськсвітло» (Краматорськ Донецької області) Юрія Марченка винним в скоєнні адміністративного правопорушення з ознаками корупції та зобов’язав виплатити штраф у розмірі 3,4 тис грн.

Суд встановив, що у 2017 році Марченко прийняв рішення про виплату самому собі одноразового заохочення до 45-річчя з дня народження в розмірі окладу – 4,9 тис грн.. Наказ він підписав особисто, незважаючи на конфлікт інтересів.

-->