Кабмін віддав 10 гектарів лісу приватній фірмі з рахунками у банку, який перебуває в стані ліквідації

Фото з відкритих джерел

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підписав розпорядження, яким надав ПАТ “Будівельні матеріали” 10 гектарів лісу на Івано-Франківщині для видобування корисних копалин.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо із розпорядження, опублікованому на сайті Кабінету міністрів.

Так, згідно із документом, Кабмін надав приватному акціонерному товариству “Будівельні матеріали” дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (ліси) орієнтовною площею 10 гектарів, що перебуває в постійному користуванні державного підприємства “Івано-Франківське лісове господарство”, розташованого на території Тисменицького району Івано-Франківської області.

Кабмін доручив змінити цільове призначення ділянки на строк дії спеціального дозволу на користування надрами від 27 квітня 2001 р. № 2460 для видобування суглинків та глин, придатних для виробництва цегли керамічної. Також “Будівельні матеріали” мають провести розрахунок розміру втрат лісогосподарського виробництва та збитків, що будуть завдані землекористувачу внаслідок вилучення земельної ділянки.

73% акцій ПАТ “Будівельні матеріали” належить приватному підприємству “Торговий дім “Столичний”, яке, в свою чергу, повністю контролює мешканець Київської області Валентин Романюк. Керує “Будівельними матеріалами” Олександра Сапіжак.

Згідно із даними Smida, рахунки “Будівельних матеріалів” обслуговуються у ПАТ “Терра банк”. На сайті Фонду гарантування вкладів вказано, що він перебуває у стадії ліквідації до 6 грудня 2019 року.

Зазначається, що активи ПАТ «ТЕРРА Банк», напередодні запровадження тимчасової адміністрації, були виведені через «схемне» кредитування юридичних осіб, які пов’язані з власниками банку (Циплаков Р.П., Клименко С.Д.), придбання «сміттєвих» цінних паперів (під час діяльності банку коли власником був Циплаков Р.П.) та через операції з Meinl Bank Aktiengesellschaft (Австрія).

Георгій Шабаєв

-->