НАБУ повідомила про підозру 7 особам у розкраданні 93 мільйонів «Укрзалізниці»

Фото з сайту НАБУ

15 січня 2018 детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили сімом особам про підозру у заволодінні 93,27 млн грн ПАТ «Укрзалізниця».

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення НАБУ.

Зокрема йдеться про:

– голову правління – генерального директора виробника стрілочної продукції (ч.5 ст.27 ч.5 ст.191 КК України);

– першого заступника генерального директора виробника стрілочної продукції (ч.5 ст.27 ч.5 ст.191 КК України);

– засновника – директора фіктивної компанії-переможця торгів (ч.2 ст.27, ч.5 ст.191, ч.2 ст.27, ч.2 ст.28, ч.1 ст.205, ч.1 ст.366 КК України);

– директора компанії-посередника (ч.2 ст.27, ч.5 ст.191 КК України);

– трьох співробітників Філії Центр забезпечення виробництва ПАТ «Українська залізниця» (ч.2 ст.27, ч.3 ст.358 та ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 КК України).

Як встановило слідство, підозрювані впродовж грудня 2015–березня 2017 рр. організували закупівлю ПАТ «Укрзалізниця» стрілочної продукції за завищеними цінами із залученням підконтрольних підприємств-посередників й у такий спосіб заволоділи коштами Філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» в сумі близько 93,28 млн грн.

“Розслідування наведених фактів детективи Національного бюро розпочали у червні 2017 року за власними напрацюваннями”, – йдеться у повідомленні і там же додається, що трьох осіб — двох посадовців підприємства-виробника та керівника компанії-посередника — затримано.

Наразі вирішується питання обрання підозрюваним запобіжного заходу. Також встановлюються інші особи, причетні до вчинення злочину.

Крім того, детективи НАБУ підготували проект подання на зняття недоторканності та притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата, який, за даними слідства, є організатором зазначеної корупційної схеми.

Як написав на своїй сторінці у Фейсбук Віталій Шабунін, голова правління ЦПК, “НАБУ дотискає БППшних депутатів Дубневичів. Зі списку затриманих схоже саме на їх залізничну схему”.

Читайте також “Укрзалізниця” порушила Закон про доступ при наданні відповіді за запит “БЛОГЕРІВ”

-->