За три роки в Одесі було винесено лише один вирок за перешкоджання журналістській діяльності

З 2016 по 2018 роки в Одесі було винесено лише один вирок за статтею 171 КК України – перешкоджання законній журналістській діяльності. 

Про це «БЛОГЕРАМ» стало відомо з офіційної відповіді територіального управління державної судової адміністрації в Одеській області.

Загалом, в судах за цей час розглядалося три справи, одну з яких закрили, а по іншій справі обвинувальний акт направили прокурору для усунення недоліків.

Так, у 2016-му році було винесено вирок по справі 2014-го року. Згідно з матеріалами справи, інцидент стався під будівлею Одеської міської ради. Засуджений забрав з рук журналістки одного з місцевих інтернет-видань фотоапарат, коли вона виконувала редакційне завдання, і знищив фото. Під час судового засідання обвинувачений визнав себе винним, у результаті суд  призначив йому покарання у вигляді 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 850 гривень.

У 2017 році Приморський районний суд Одеси розглядав справу щодо директора ТОВ «Пасажирська канатна дорога», який орендує пляж «Отрада». Інцидент стався у 2014 році, коли на цей пляж прибула знімальна група одного з одеських телеканалів. Між журналістами та працівниками компанії стався конфлікт. Директор ТОВки штовхнув оператора телеканалу в басейн і пошкодив обладнання.

Оператор і директор ТОВ «Пасажирська канатна дорога». Фото видання «Думская»

Але жодного покарання посадовець не поніс, адже в судовому засіданні було зазначено, що вийшли строки давності притягнення до кримінальної відповідальності. Проти цього не заперечували ані прокурор, ані потерпілий, який зазначив, що директор підприємства компенсував вартість пошкодженого обладнання. Справу було закрито.

Ще одна справа за фактом перешкоджання журналістської діяльності була передана до суду у цьому році. Але суддя повернув справу прокурору для усунення недоліків. В апеляційному суді прокурор відмовився від апеляційної скарги.

Зазначимо, що Державна судова адміністрація відмовила в наданні інформації щодо загальної кількості винесених рішень по справах щодо перешкоджання журналістській діяльності в Україні.

Як повідомляли “БЛОГЕРИ“, прокуратура Одещини цього року направила до суду 11 обвинувальних актів за перешкоджання роботі журналістів.

Олена Зігульська

-->