“Укрзалізниця” порушила Закон про доступ при наданні відповіді за запит “БЛОГЕРІВ”

Фото з сайту Думская

Державне АТ «Українська залізниця» відмовило “БЛОГЕРАМ” в наданні інформації щодо переліку компаній, які орендують площі на території одеського залізничного вокзалу.

Про «БЛОГЕРАМ» стало відомо з офіційної відповіді на запит підприємства.

Зокрема, в державній компанії, відмовляючи надати запитувану інформацію, пояснили, що АТ «Українська залізниця» є монополією. І з цього, за версією підприємства, випливає, що воно є розпорядником лише інформації, яка стосується умов постачання товарів, послуг, цін тощо.

Водночас, на переконання медіаексперта Олександра Бурмагіна, така відповідь має всі ознаки протиправної відмови в наданні запитуваної інформації.

За його словами, згідно відомостей реєстру юридичних осіб АТ “Українська залізниця” на 100% є державною власністю. Зокрема, як засновник зазначено: держава Україна в особі Кабінету Міністрів України.

“Отже, все майно (а це і рухоме і нерухоме, і гроші, і грошові зобов’язання і навіть кредити) – державна власність. Частина 5 статті 6 Закону України “Про доступ до публічної інформації” забороняє обмежувати доступ до інформації про розпорядження державним майном. Відповідно, якщо законодавець визначив такі гарантії доступу і відкритості, то така інформація є суспільно-значимою. А АТ “Українська залізниця” є згідно п.4 ч.2 ст.13 Закону про доступ розпорядником такої, суспільно значимої інформації і зобов’язано надавати її на запити фізичних та юридичних осіб. Судова практика щодо спорів, де виникали подібні питання, на сьогодні одностайна, і свідчить не на користь монополіста», – зазначив Бурмагін.

Олена Зігульська

Читайте також Відсоткові збіги «Укрзалізниці»

Доступ до публічної інформації: 10 порад активним громадянам

-->