ТОП-5 відкритих реєстрів, де зберігається корисна інформація

Людмила Євсєєнко. Фото Володимира Дубаса

Журналістка-розслідувачка, центральна координаторка проекту WikiInvestigation Людмила Євсєєнко ділиться своїм досвідом використання відкритих реєстрів із читачами веб-порталу «Блогери за добре врядування», щоб якомога більше активних громадян могли швидко отримувати відкриту офіційну інформацію.

Завдяки цим реєстрам можна перевірити інформацію про засновників та власників юридичних осіб, про власників нерухомого майна та земельних наділів, а також про орендарів ділянок, що належать до комунальної чи державної власності, прослідкувати рух коштів від розпорядників публічних коштів до їх отримувачів тощо.

Ми зупинимося на найбільш необхідних для журналістів-розслідувачів та активних громадян.

ЄДР

У Кабінеті електронних сервісів найбільш популярний реєстр – Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР).

Так, у ЄДРі можна знайти інформацію про повну назву особи, юридичну реєстрацію та перелік КВЕДів, за якими фізична чи юридична особа має право здійснювати свою діяльність.

Якщо йдеться про юрособу, то в ЄДРі будуть також зазначені відомості про директора, засновника, кінцевого бенефіціарного власника, а також про наявність структурних та відокремлених структурних підрозділів.

У ЄДРі є безкоштовний запит і платний (вартість 70 гривень). Єдине, чим відрізняються відомості з них – це дата, на яку видана інформація з цього реєстру.

Важливо!

Найкраще здійснювати пошук інформації про юридичну чи фізичну особу через її ЄДРПОУ, якщо йдеться про юрособу, чи ІПН, якщо йдеться про фізособу.

Реєстр нерухомого майна

У Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно можна отримати відомості про зареєстровані речові права на нерухоме майно за вказаною адресою; реєстраційним номером об’єкта нерухомості; кадастровим номером земельної ділянки; ідентифікаційними даними фізичної або юридичної особи.

Користування реєстром платне (вартість 20 гривень).

Важливо!

Якщо людини або адреси нема в базі — ми не зможемо перейти до сторінки оплати і отримаємо повідомлення, що таких даних в базі не знайдено.

Кадастрова карта України

Безкоштовно дізнатися про власника або орендаря земельної ділянки можна через Кадастрову карту України.

Це інтерактивна карта, на якій зазначено кадастровий поділ земельних ділянок. Щоб дізнатися інформацію про право власності та речові права на земельну ділянку, потрібно авторизуватися через електронно-цифровий підпис (у цьому випадку доступ до інформації буде безкоштовний), або через BankID (якщо авторизація відбудеться через ПриватБанк, то вартість одного сеансу роботи з картою складе 3 гривні).

Важливо!

Інформацію з Кадастрової карти України щодо власника ділянки потрібно перевіряти через Реєстр нерухомого майна.

Реєстр судових рішень

У Реєстрі судових рішень містяться усі судові ухвали, постанови та вироки.

Пошук можна здійснювати за ключовими словами, зокрема, це може бути адреса, назва юридичної особи, номер провадження тощо. ПІБ фізичних осіб в реєстрі знеособлені та “заховані” за слова “Особа_1”, “Особа_2” і так далі. При цьому, якщо справа була розпочата щодо посадової особи, то її прізвище можна буде побачити.

Важливо!

Перевірити ПІБ особи, що може бути сторону у судовому процесі, можна через сайт Судова влада України, а саме – через розділ Стан розгляду справ, де за ПІБ можна знайти справи, які розглядаються судами.

База даних електронних адрес

Дуже корисна, в тому числі для написання запитів про доступ до публічної інформації, державна Єдина база даних електронних адрес, номерів факсів (телефаксів) суб’єктів владних повноважень.

Ця база забезпечує пошук та перегляд інформації про електронні адреси, номери факсів (телефаксів) суб’єктів владних повноважень, а також забезпечує реєстрацію інформації про електронні адреси, номери факсів (телефаксів) суб’єктів владних повноважень.

У базі можна знайти офіційну електронну пошту і телефон державного закладу чи установи, яка вас цікавить.

Важливо!

Звернення на електронну поштову скриньку, вказану у даній базі, вважається офіційним і прирівнюється до паперового звернення з зазначенням вхідного номеру.

Людмила Євсєєнко, центральна координаторка проекту WikiInvestigation, спів-засновниця Мережі “Блогери за добре врядування”

Розслідування проведене в рамках проекту «Підтримка місцевих антикорупційних розслідувань мережі «Блогери за добре врядування», який підтримує Міжнародний Фонд «Відродження».

-->