Студентів закликали долучитися до розробки рейтингу недоброчесності ВНЗ

Зображення з відкритих джерел

Команда проекту WikiInvestigation закликає студентів українських вищих навчальних закладів долучитися до розробки рейтингу недоброчесності ВНЗ на платформі громадських розслідувань wikiinvestigation.org.

Про це “БЛОГЕРАМ” повідомили у проекті.

За словами ініціаторів рейтингу, українські студенти значно переплачують за проживання в гуртожитках, і це потрібно виправляти.

“Чи знали ви, що сума оплати за проживання в гуртожитку не може перевищувати 40% від мінімальної академічної стипендії? Для університетів, інститутів, академій це – 520 гривень на місяць, а для коледжів та технікумів – 392 гривні”, – йдеться у повідомленні і там же додається, що в деяких вишах керівництво встановило значно вищу плату, ніж це дозволено законом.

Відтак, на основі заяв студентів та копій квитанцій про переплату, які завантажуватимуть студенти на платформу, буде сформовано рейтинг недоброчесності вишів.

“Рейтинг недоброчесності оновлюється з кожною скаргою студента про переплату за гуртожиток”, – повідомляють ініціатори складання рейтингу. За їхніми словами, розроблений функціонал платформи одразу дасть змогу студенту побачити, скільки він переплатив за проживання.

За результатами опублікованих скарг кожен студент може стати співавтором звернення з пропозиціями законодавчих змін до Міністерства освіти і науки України, кажуть ініціатори створення рейтингу.

Долучитися до складання рейтингу недоброчесноті вишів, а також відстояти своє право на визначений законом розмір оплати за проживання в гуртожитку, можна ТУТ.

-->