Столичний бюджет-2019 ухвалено. На які сфери спрямували найбільші видатки

Зображення з відкритих джерел

Будівництво метро на Виноградар, підтримка малозахищених киян та ремонт житлового фонду – усі ці видатки включені у затверджений бюджет та програму соцекономрозвитку столиці на 2019 рік.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення прес-служби Київської міської ради.

Найбільші суми, традиційно, спрямовано на три галузі: освіту, охорону здоров’я та соціальний захист. Йдеться про цифри розміром  у 17,9 млрд грн, 10,7 млрд грн  та 8,8 відповідно. Загалом, видатки та доходи бюджету становлять 57,4 мільярда гривень, що свідчить про збалансованість фінансового документа.

«Щодо транспортної інфраструктури – тут видатки у межах 7 мільярдів гривень. Фінансування житлово-комунального господарства становить 5,5 мільярда гривень. На галузь культури передбачено 1,4 мільярда гривень та 847 мільйонів – на фізичну культуру та спорт», – сказав голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков.

Відповідно до програми соціально-економічного розвитку на 2019 рік, серед основних пріоритетів столиці в наступному році буде зведення Подільського мостового переходу через Дніпро, будівництво  метрополітену на Виноградар, реконструкція Шулявського шляхопроводу. Загалом капітальні видатки на транспортну галузь становлять майже 4,5 мільярдів гривень.

«Також за ці кошти місто має намір реставрувати Київський фунікулер та трамвайну  лінію по вулиці Алма-Атинській. І одне з найважливішого – продовжуємо відновлювати столичні дороги та комунальний транспорт. Капремонти рухомого складу обійдуться місту в 50 мільйонів гривень, а міських доріг – 714 мільйонів. Майже стільки вкладе столиця й у зовнішнє освітлення вулиць», – пояснив Странніков.

Модернізації зазнає й житлово-комунальна галузь. На капітальні ремонти будинків, теплових мереж, заміну ліфтів, асфальтування прибудинкових територій виділено 4,75 млрд грн. У межах цієї суми місто планує і будівництво «Доступного житла» та житлових будинків для учасників АТО, а також придбання квартир для черговиків.

Як написав на своїй сторінці в ФБ міський голова Києва Віталій Кличко, ухвалений бюджет на 2019-й рік – це бюджет подальшого розвитку столиці

«Цей документ дуже важливий для подальшого розвитку нашого міста. В ньому враховані інтереси кожного мешканця столиці. І мені приємно відзначити, що з року в рік кошторис Києва збільшується. Ці кошти ми направляємо на медицину, освіту, соціальний захист, розвиток інфраструктури, реформування системи ЖКГ», – написав Кличко і додав:

«В нас є багато напрямків для збільшення надходжень до бюджету. Це, наприклад, – збільшення надходжень і від туристичних зборів, і від впровадження цивілізованої системи паркування, і від прозорих конкурсів на розміщення торгових точок».

Нагадаємо, Київрада прийняла бюджет міста на 2018 рік з видатковою частиною у розмірі 49 мільярдів гривень.

Доходи столичного бюджету визначені в сумі 49,051 млрд гривень, в т.ч., доходи загального фонду – 45,67 млрд гривень, доходи спеціального фонду – 3,38 млрд гривень і бюджету розвитку – 1,014 млрд гривень.

Витрати передбачені в сумі 49,048 млрд гривень, в тому числі видатки загального фонду – 36,42 млрд гривень, видатки спеціального фонду – 12,63 млрд гривень.

В результаті, зведений бюджет Києва на 2018 рік став бездефіцитним: загальний фонд бюджету затверджений з профіцитом в 9,248 млрд гривень, яким пропонується покрити таку ж точно суму дефіциту.

-->