Прокуратура Одещини цього року направила до суду 11 обвинувальних актів за перешкоджання роботі журналістів

Фото з відкритих джерел

Прокуратура Одеської області протягом цього року скерувала до суду 11 обвинувальних актів за статтею 171 КК України, тобто перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Про це «БЛОГЕРАМ» стало відомо з офіційної відповіді відомства.

За два попередні роки – 2016 і 2017 – прокуратура регіону не направила до суду жодного обвинувального акту за вказаною статтею.

Слід також додати, що в Одесі в 2016 році було обліковано п’ять кримінальних правопорушень за фактом перешкоджання журналістській діяльності, у минулому році – 13 правопорушень, за дев’ять місяців 2018-го року – вісім.

Загалом по Україні правоохоронні органи, вочевидь, неохоче розслідують і передають до суду провадження, пов’язані з перешкоджанням журналістській діяльності.

Як повідомили в Генеральній прокуратурі України, в цьому році до суду було скеровано вісім обвинувальних актів за статтею 171 КК України, при цьому було зареєстровано 155 правопорушень за вказаною статтею, з них закрито 64.

Торік до суду направили шість обвинувальних актів за перешкоджання журналістам, обліковано 129 правопорушень за статтею 171 КК України, закрито 90.

Олена Зігульська

-->