Півсотні справ, які НАБУ і САП передали до суду, досі не розглянуті

Фото з відкритих джерел

Станом на кінець листопада з-поміж 171 кримінального провадження, в яких детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) завершили досудове розслідування, а прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) скерували обвинувальні акти до суду, підготовче засідання не відбулося у 49.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення прес-служби НАБУ.

Зокрема, на 7 грудня призначено апеляційний розгляд на ухвалу про повернення обвинувального акта у справі «тернопільських прокурорів» ця справа перебуває у різних судових інстанціях вже більше двох років — з 11 листопада 2016 року.

Іншу справу — за фактом завдання збитків ПАТ «ДПЗКУ» — служителі Феміди також не поспішають розглядати: вже 23 місяці не може відбутися підготовче засідання.

“Наразі судові засідання призначаються в середньому раз на два місяці. Серед причин — брак суддів певної кваліфікації  (справи НАБУ і САП мають розглядати три судді з понад 5-річним стажем роботи), хвороби або відпустки учасників процесу тощо”, – йдеться у повідомленні НАБУ.

За інформацією з НАБУ, трапляються випадки, коли розгляд справи намагаються «затягнути» ще до моменту скерування обвинувального акта до суду. Приміром, 9 жовтня 2018 року у кримінальному провадженні за підозрою судді Подільського районного суду м. Києва та заступника керівника апарату цього ж суду стороні захисту було відкрито матеріали досудового розслідування. За процедурою, після ознайомлення з матеріалами провадження, обвинувальний акт скеровують до суду для розгляду.

“Однак, за понад півтора місяці сторона захисту не ознайомилася з матеріалами, відтак детективи подали до суду клопотання про обмеження строків для  ознайомлення з матеріалами кримінального провадження до п’яти днів із моменту винесення ухвали. Проте Солом’янський районний суд м. Києва вирішив, що такою контрольною датою має бути 21 грудня 2018 року. Відтак справу не почнуть розглядати раніше 2019 року”, – йдеться у повідомленні.

Інфографіка з сайту НАБУ

Як повідомляли “БЛОГЕРИ“, така ж ситуація була і станом на кінець червня цього року. Тоді у47 справах з-поміж 140 проваджень, в яких детективи НАБУ завершили досудове розслідування, а прокурори САП скерували обвинувальний акт до судових інстанцій, розгляд по суті не розпочався через те, що не відбулося підготовчого засідання.

-->