Підрядники, що не виконали договір, не матимуть шансів виграти знову – нова редакція закону про публічні закупівлі

Зображення з відкритих джерел

Замовник може прийняти рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та може відхилити тендерну пропозицію учасника у разі, якщо учасник не виконав умови за попереднім договором про закупівлю, укладеним із одним і тим самим замовником, що призвело до його дострокового розірвання, завдання збитків чи застосування санкцій.

Це випливає з нової редакції тексту законопроекту, якийпідготувало Міністерство економіки та торгівлі за підтримки Європейського Союзу, повідомляють “БЛОГЕРИ“.

Такі зміни мають на меті мінімізувати корупійні ризики і свідоме затягування проведення необхідних робіт.

Зокрема, якщо ухвалять нову редакцію Закону про публічні закупівлі, ТОВ “Амріта комплексні рішення” більше не матиме шансів виграти тендер в Управління справами апарату Верховної Ради на виконання робіт з модернізації системи голосування, оскільки одного разу вона вже барала участь у тендері, перемогла, одначе не змогла виконати вчасно роботи.

Як йдеться в розслідуванні “БЛОГЕРІВ” “Повільне поспішання Ради зупинити “кнопкодавів“, 7 листопада ТОВ “Амріта комплексні рішення” виграло  тендер  Управління справами апарату Верховної Ради на закупівлю послуг із розробки проектно-кошторисної документації з ремонту зали пленарних засідань парламенту із заміною системи електронного голосування з використанням ID-картки народного депутата. При цьому торік Управління в результаті відкритих торгів вже укладало угоду з ТОВ “Амріта комплексні рішення” щодо розробки проектно-кошторисної документації для технічного переоснащення зали засідань парламенту, однак “Амріта” не виконала роботи вчасно, а Замовник ще й відмовився від договору у повному обсязі без застосування штрафних санкцій. Пробачивши, таким чином “Амріті” майже півмільйона гривень.

Раніше “БЛОГЕРИ” повідомляли, що у Києві презентували новий проект закону про публічні закупівлі, який має на меті мінімізувати корупційні ризики.

23 листопада, Верховна Рада у першому читанні розглянула проект Закону про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України №8265.

-->