НАБУ зовсім не довіряють понад 40% громадян України – результати соцопитування КМІС

Фото з відкритих джерел

41,1% громадян України зовсім не довіряють Національному антикорупційному бюро України (НАБУ).

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з результатів всеукраїнського опитування громадської думки, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) з 23 листопада по 3 грудня 2018 року.

При цьому 31% “скоріше не довіряють” НАБУ, а 10,4% “скоріше довіряють”. Повністю довіряють антикорупційному органу 1,4% респондентів, а “важко сказати” відповіли 14,8 % опитаних.

Якщо порівнювати з рівнем довіри до роботи Прокуратури України і Національної поліції, то 47,3% респондентів “зовсім не довіряють” прокуратурі, а 30,8% “зовсім не двіряють” поліції.

При цьому прокуратурі 0,9% опитаних повністю довіряють, а у Нацполіції цей показник вищий – їй повністю довіряють 2% респондентів.

Всеукраїнське опитування громадської думки КМІС проводив методом особистого інтерв’ю. Опитано 2000 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років (1754 інтерв’ю, або 88% від загальної кількості, були проведені в період після 26 листопада, тобто після вчинення Росією агресії проти українського флоту). У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

Як повідомляли “БЛОГЕРИ“, більшість українців вважають, що корупція в державних органах влади, бойові дії на Донбасі та низький рівень виробництва – основні проблемами для країни.

Також, як повідомляли “БЛОГЕРИ“, 68% європейців вважають, що корупція є поширеним явищем у їхній країні. Водночас лише 2% опитаних особисто піддавались корупції, а 3% – були свідками корупційних дій.

-->