На систематичному хабарництві погорів керівник одного зі столичних вузів

Фото з відкритих джерел

Співробітники Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБ України викрили на систематичному отриманні неправомірної вигоди керівників одного із закладів вищої освіти Києва.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення прес-центру Служби безпеки України.

За інформацію СБУ, ректор університету спільно з проректором з наукової роботи та головним бухгалтером вимагали від іноземних студентів кошти за не відрахування з навчання та повернення посвідок на тимчасове проживання в Україні. Вартість таких «освітніх послуг» становила три тисячі американських доларів.

“Крім того, досудовим слідством встановлено, що з 2016 року зловмисниці налагодили механізм легалізації іноземних громадян шляхом надсилання запрошень на навчання без дотримання встановленої законом процедури”, – йдеться у повідомленні.

Правоохоронці затримали трьох фігуранток справи на робочому місці після отримання заключної частини хабара від іноземного студента у розмірі тисячі доларів США.

Нагадаємо, раніш прокуратура направили до суду обвинувальний акт стосовно посадових осіб Університету державної фіскальної служби України, Приватного вищого навчального закладу “Європейський університет” та Національного медичного університету імені А. А. Богомольця. У цих київських вишах чиновники вимагали гроші від іноземних студентів.

Перед цим колишній студент вузу, а сьогодні лікар і член громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я – Євген Гончар зробив скандальну заяву про ставлення до іноземних студентів в Національному медичному університеті імені Богомольця.

Він вважає, що така трагічна ситуація, як самогубство студентки цього Вузу Мукаддас Насырлаевой, яка приїхала з Туркменістану, рано чи пізно все ж повинна була статися.

-->