Кожен третій українець готовий протидіяти корупції – результати дослідження

Фото з відкритих джерел

Толерантність до корупції зменшується і кожен третій вже готовий приєднатися до усвідомленої протидії корупції, яка на сьогодні залишається однією з топових проблем для громадян України. 

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з презентації дослідження громадської думки про стан корупції в Україні в Українському кризовому медіа-центрі. 

«Останні три роки питання корупції є одним з тих, які входять в трійку найбільш гострих для українців після високої вартості життя та низьких зарплат і військових дій в Донецькій та Луганській областях. Наше дослідження це демонструє. При цьому коли громадяни кажуть про корупцію, як про серйозну проблему – вони мають на увазі в першу чергу політичну корупцію на найвищому рівні», – підкреслив Іван Пресняков, антикорупційний експерт проекту USAID/«Долучайся!».

Факторами, які спонукають людей погоджуватися на корупційні вимоги є міркування безпеки: громадяни дають хабарі, щоб не ризикувати здоров’ям чи відчуттям безпеки.

У рамках дослідження було опитано 10 169 осіб старше 18 років, що репрезентують всю Україну за винятком окупованих територій АР Крим та окремих районів Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки для України в цілому складає 1%.

З повним текстом дослідження можна ознайомитися тут.

Як повідомляли “БЛОГЕРИ“, більшість українців вважають, що корупція в державних органах влади, бойові дії на Донбасі та низький рівень виробництва – основні проблемами для країни.

Також, як повідомляли “БЛОГЕРИ“, 68% європейців вважають, що корупція є поширеним явищем у їхній країні. Водночас лише 2% опитаних особисто піддавались корупції, а 3% – були свідками корупційних дій.

-->