Корупція входить в ТОП-3 основних проблем українців – результати соцдослідження

Фото з відкритих джерел

Більшість українців вважають, що корупція в державних органах влади, бойові дії на Донбасі та низький рівень виробництва – основні проблемами для країни.  

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з соціологічного дослідження “Динаміка суспільно-політичних поглядів в Україні“, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг” у вересні-жовтні 2018 року.

Респондентам було запропоновано назвати “три проблеми з названих, які є найважливішими для України”. Результати опитування такі – 57% опитаних вважають головною проблемою бойові дії на Донбасі,  корупцію вважають такою 49%, за низький рівень виробництва висловились 26% опитаних.

Далі йдуть – зростання цін (24%), безробіття (22%), некомпетентність влади (21%).

Водночас на запитання про три найважливіші проблеми особисто для них респонденти відзначили зростання цін (68%), воєнні дії на Донбасі (29%), зниження курсу гривні (27%), безробіття (24%), систему охорони здоров’я (22%), соціальний захист бідних (20%).

Корупція в державних органах влади опинилася аж на 7-му місці.

Опитування проводилось серед населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами й типами поселення. Вибіркова сукупність: 2400 респондентів. Метод – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Похибка репрезентативності дослідження становить не більше, ніж 2,0%.

Як повідомляли “БЛОГЕРИ“, 68% європейців вважають, що корупція є поширеним явищем у їхній країні. Водночас лише 2% опитаних особисто піддавались корупції, а 3% – були свідками корупційних дій.

-->