Київрада заборонила молодильне обрізання дерев у столиці

Фото з відкритих джерел

Київська міська рада (КМР) встановила дворічний мораторій на омолоджувальне обрізання дерев в столиці.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з відповідного рішення, яке 20 грудня на засідання підтримали 82 депутати КМР.

Рішення стосується врегулювання неефективної та безконтрольної омолоджувальної обрізки або кронування дерев. Депутати Київради наголошують, що неякісне кронуванння може знищити від 50 до 100 відсотків листової крони дерева та призвести до його гниття.

“Разом із тим, мораторій не накладається на видалення аварійних і потенційно небезпечних гілок або частин стовбурів дерев. Також обмеження не поширюється на санітарне і формувальне обрізання дерев та видалення омели з крон”, – йдеться у повідомлені Київради.

Згідно з рішенням, Управління екології та природних ресурсів має організувати робочу групу, куди увійдуть члени усіх депутатських фракцій та груп Київради, представники КМДА та профільні експерти. Робоча група має напрацювати проект рішення про внесення змін до чинних нормативно-правових актів, які регулюють питання утримання зелених насаджень у Києві або проект рішення про затвердження Порядку обрізання та формування крони дерев у столиці.

Додамо, що киянка Зоя Звиняцьківська у жовтні цього року зареєструвала електронну петицію з вимогою припинити необґрунтовану обрізку дерев у Києві. Вона стверджувала, що діяльність КО «Київзеленбуд» призвела до істотного зменшення кількості зелених насаджень у місті. Причина – в непрофесійному обрізанні дерев.

Так зване формувальне, санітарне й омолоджувальне кронування роблять люди, які не є фахівцями. Вони працюють за незрозумілими критерями, без дотримання норм. Зокрема, обрізають понад 50% об’єму крони, в неналежну пору року, і чинять так з видами дерев, які не переносять таке кронування. Обрізані в неправильний спосіб дерева гинуть за один-три роки, стверджувала Звиняцьківська.

Вона пропонувала встановити мораторій на формувальне, санітарне та омолоджувальне обрізання дерев у Києві протягом двох років. Дію мораторію пропонувала не поширювати на аварійні рослини.

Додамо, навесні цього року окремі депутати намагалися зареєстрували проект рішення, яким пропонувалося встановити в столиці мораторій на обрізку усіх дерев, окрім аварійних. Але той документ Київрада не підтримала.

-->