Київрада хоче розірвати договір про забудову столичного масиву Осокорки

Зображення із проекту забудови Осокоркіив

94 депутати Київської міської ради (КМР) у першому читанні підтримала рішення щодо розірвання договору оренди земельної ділянки із забудовником «Контактбудсервіс», який зводить житловий комплекс на столичному масиві Осокорки.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення, розміщеного на сайті КМР.

До другого читання забудовник має винести свій проект на затвердженя Містобудівної ради.

Йдеться про ділянку площею понад 176 гектарів між Осокорками і Позняками, де планують побудувати сорок 25-поверхівок. Місцеві мешканці наголошують, що це знищить озера Небреж, Тягле та Мартишів, а також значну територію лісу. Громада вимагає на цьому місці створити ландшафтний екопарк «Осокорки».

«Забудовник апелює до того, що має дозвільні документи на будівництво. Але я звернувся до представників компанії-забудовника зробити детальний макет забудови цієї території з урахуванням інтересів громади навколишніх мікрорайонів. Парки відпочинку, садочки, школи – все це має бути передбачене і побудоване першочергово. Кожен мешканець повинен знати, як виглядатиме район після забудови. Ми маємо передусім враховувати інтереси громади», – сказав мер Києва Віталій Кличко.

Підставою для розірвання договору оренди, який було укладено 2005 року, є мільйонні борги перед містом та неосвоєння земельної ділянки у перші три роки. Окрім того, суцільна житлова забудова цієї території призведе до перенаселеності та спричинить транспортний колапс у Дарницькому районі.

«На даний момент ділянка, загальною площею більше 176 гектарів, вільна від капітальної забудови. Облаштований лише будівельний майданчик та розміщено тимчасові споруди. Місто має намір зобов’язати компанію «Контактбудсервіс» звільнити територію та сплатити заборгованість за користування земельними ділянками.  За даними Департаменту земельних ресурсів КМДА, борг орендаря перед містом становить понад 65 мільйонів гривень», – сказав голова постійної комісії Київради з питань містобудування Олександр Міщенко.

Як повідомляли “БЛОГЕРИ“, Київрада розірвала договір оренди земельної ділянки на Андріївському узвозі, 14-16 із скандальним забудовником – приватним підприємством “Маркон”. За цією адресою забудовник хотів звести 8-поверховий готель.

Читайте також Парк на столичному Печерську облаштовуватиме інвестор з річним стажем роботи

-->