Київрада перевірить комунальне майно, яке могло бути відчужене незаконно. Результати обіцяють за півроку

Малюнок з сайту “Високий замок”

Депутати Київської міської ради (КМР) перевірять столичне комунальне майно, яке могло бути відчужене незаконно у 2010-2014 роках.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення прес-служби КМР.

Для цього планують створити тимчасову контрольну комісію для виявлення та повернення у комунальну власність майна, відчуженого з порушенням законодавства України.

До складу тимчасової контрольної комісії входять представники всіх фракцій Київради. Вони працюватимуть 6 місяців.

“ТКК має взяти під нагляд важливі питання приватизації комунальної власності для уникнення подальших погіршень умов проживання киян, конфліктів містян з інвесторами та міською владою. Адже, як зазначають депутати, у період з 2010 по 2014 роки відбулися  численні факти незаконного відчуження та приватизації комунальної власності громади Києва. У результаті відбуваються конфлікти жителів столиці із забудовниками, погіршився екологічний стан та інвестиційна привабливість міста”, – йдеться у тексті повідомлення.

«Незаконна передача землі тягне за собою негативні наслідки. Недобросовісні інвестори на таких ділянках недбало слідкують за дотриманням архітектурних норм, не обладнують житлові масиви необхідними зеленими зонами, дитячими майданчиками та місцями для паркування. Окрім того, горе-забудовники намагаються уникнути виділення частини житлової площі для соціально незахищених громадян та сплати податків до міського бюджету. Від такої незаконної діяльності страждають усі жителі столиці та економіка міста в цілому», – сказав ініціатор відповідного проекту рішення, депутат Київради Юрій Сиротюк.

Також ТКК має перевірити законність укладення інвестиційного договору «Про будівництво об’єкта багатофункціонального призначення та комплексного благоустрою скверу на Поштовій площі окремою чергою будівництва у складі проекту «Реконструкція транспортної розв’язки на Поштовій площі у Подільському районі» та стан його виконання.

Від “БЛОГЕРІВ“:

Як стало відомо “БЛОГЕРАМ” з відповіді на запит про доступ до інформації за підписом першого заступника директора Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Віктора Дворнікова, станом на 25 жовтня 2018 року  на підставі рішень Київської міської ради було продано 17 земельних ділянок. З них 11 земельних ділянок отримали товариства з обмеженою відповідальністю, одну ділянку – приватне акціонерне товариство, ще 5 комунальних земельних ділянок викупили громадяни України.

Ось повний перелік столичних наділів, які були продані у 2018 році:

-->