Щоб зберегти артефакти під Поштовою, інвестдоговір із забудовником припинять або змінять

Фото з відкритих джерел

Депутати Київради вирішили зберегти знайдені під час розкопок на Поштовій площі артефакти.

Відповідне рішення вони ухвалили 29 листопада під час пленарного засідання Київської міської ради (КМР), повідомляють “БЛОГЕРИ“.

Як йдеться в повідомленні прес-служби Київради, ухвалений документ покликаний врегулювати питання інвестиційного договору із забудовником на Поштовій площі.

“Інвестиційний договір із забудовником Поштової площі буде припинено або суттєво змінено на вигідних для міста умовах. Зокрема інвестору ТОВ «Хенсворд-Україна» буде запропоновано внести зміни до проектно-кошторисної і робочої документації щодо розміщення на об’єкті інвестування приміщень музею. Також забудовник має забезпечити альтернативне укріплення паль на ділянці проведення археологічних досліджень”, – йдеться у повідомленні КМР і там же додається: “Це дозволить проводити роботи без влаштування на даному етапі залізобетонної плити. Таким чином, артефакти, знайдені під час розкопок на Поштовій площі, будуть збережені. Також буде забезпечено музеєфікацію знахідок. Якщо інвестор не погодиться на такі умови, йому буде запропоновано припинити інвестиційний договір за згодою сторін”.

«Ми знайшли компромісне рішення. Враховуючи той факт, що під час будівельних робіт були знайдені артефакти, ми фактично зобов’язуємо забудовника створити музей на Поштовій площі. Але при цьому даємо можливість не розривати договір, захищаючи його інтереси. Це цілком логічне рішення, адже для інвестора це може бути дуже вигідний проект і достатньо прибуткове вкладення», – сказав голова постійної комісії Київради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики Олександр Бродський.

Якщо інвестор відмовиться від запропонованих умов, Київрада протягом 40 днів з моменту цього рішення має вжити організаційно-правових заходів щодо розірвання інвестдоговору.

Як повідомляли “БЛОГЕРИ“, Київрада розірвала договір оренди земельної ділянки на Андріївському узвозі, 14-16 із скандальним забудовником – приватним підприємством “Маркон”. За цією адресою забудовник хотів звести 8-поверховий готель.

Читайте також Парк на столичному Печерську облаштовуватиме інвестор з річним стажем роботи

-->