Інформація по місцевих бюджетах вже у відкритому доступі

Зображення з відкритих джерел

Інформація по всіх місцевих бюджетах України відтепер розміщена у відкритому доступі.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення, що розміщенена сторінці ДУ “Відкриті Публічні Фінанси” у Фейсбук.

“На державному порталі Open Budget Міністерства фінансів України ми оприлюднили інформацію по всіх місцевих бюджетах України”, – йдеться у повідомленні.

На сайті можна  досліджувати, як формується його бюджет: скільки у ньому власних надходжень, а скільки дотується державою та іншими місцевими бюджетами. Також є можливість перевіряти витрати – куди і на що місцева влада спрямовує фінансовий ресурс.

Державну Установу “Відкриті Публічні Фінанси” було створено Міністерством фінансів для розробки та адміністрування інформаційно-аналітичної системи “Прозорий бюджет”.

Додамо, що проект “Відкритий бюджет” був розроблений спеціалістами Центру “Ейдос”.

За даними Мінфіну, Україна посіла 39-е місце серед 115 країн у міжнародному рейтингу бюджетної прозорості Open Budget Index відповідно до критеріїв найбільшої міжнародної мережі дослідників бюджетної прозорості International Budget Partnership.

«Прозорість публічних фінансів – це такий же важливий інструмент зменшення простору для корупції та неефективності використання публічних коштів, як і антикорупційна правоохоронна чи судова інфраструктура, що створюється в Україні. Разом з громадськістю ми вже два роки маємо безпрецедентну відкритість, створивши портал spending.gov.ua, який є найбільшою базою публічних фінансів в Україні. І в 2018 році ми зробимо наступний крок до ефективності і підзвітності, створивши портал «Відкритий бюджет», – зазначила О.Маркарова, міністр фінансів України.

-->