Експерти підготувати видання з мінімізації конфліктів в територіальних громадах

Зображення з сайту ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”

ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” презентувала нове видання: “Конфлікти в об’єднаних територіальних громадах: типи, причини, форми, наслідки”.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення на сайті ВГО.

“Будь-які суспільні перетворення зачіпають інтереси певних сторін, тому неодмінно супроводжуються конфліктами. А масштабну реформу місцевого самоврядування і територіальної організації влади (або так звану децентралізацію) годі й уявити без чисельних конфліктних ситуацій. І це попри те, що сама реформа критично необхідна та цілком справедливо вважається однією з найбільш успішних в Україні. Водночас її подальший прогрес і сталість напряму залежать від спроможності держави та самих громад ефективно трансформувати конфлікти, що виникають, а також попереджати виникнення гострих суперечностей”, – йдеться у тексті повідомлення.

Важливість дослідження конфліктних ситуацій в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) обумовлена необхідністю кращого розуміння процесів, які відбуваються на місцях у ході реформи. Результати дослідження можуть бути корисними:

  • органам державної влади при розробці та реалізації заходів політики, спрямованих на усунення передумов і причин для конфліктів в ОТГ, зниження конфліктогенного потенціалу реформи, ефективного втручання у конфліктні ситуації, що виникають;
  • керівництву громад для попередження імовірних і трансформації існуючих конфліктів;
  • акторам (НУО, медіаторам, експертам), що працюють у ОТГ над розробкою стратегій та заходів реагування на конфліктні ситуації та їх попередження;
  • дослідникам й аналітикам для комплексного вивчення децентралізаційних процесів в Україні.

Дослідження проводилося впродовж червня – жовтня 2018 року в рамках проекту «Посилення спроможності міжрегіональної мережі громадських організацій, що працюють з конфліктами в громадах», за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Асоціація та партнерська Мережа ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії (РЦ) протягом останніх років працюють з ОТГ над розвитком місцевої демократії та реалізацією секторальних реформ. Вивчення конфліктних ситуації, які виникають в ОТГ та з якими працюють РЦ, потребують додаткового аналізу та розробки рекомендацій, які можуть допомогти як РЦ, так і органам влади у роботі над подоланням супротиву реформам та трансформації конфліктів.

Дослідження містить опис основних типів конфліктів у ОТГ, огляд судової практики щодо конфліктних ситуацій, а також детальний аналіз п’яти конфліктів, що виникли в об’єднаних громадах різних регіонів.

За результатами аналізу зроблені висновки та розроблені рекомендації для органів державної влади і місцевого самоврядування, а також неурядових організацій, активістів та експертів, які працюють над реалізацією реформ в об’єднаних громадах.

Завантажити видання

-->