Бізнесмени в комісіях Київської облради

Зображення ілюстративне з відкритих джерел

БЛОГЕРИ” виявили цікаву закономірність: який бізнес депутати Київської облради мають, у такого ж профілю постійній комісії вони працюють. 

Депутати-житлокомунгоспники

Постійна комісіяз питань управління комунальною власністю, приватизації, житлово-комунального господарства та впровадження енергозберігаючих технологій Київської облради налічує 13 депутатів.

Серед них – Мороз Петро Микитович, засновник та власник ТОВ “СП “Укрінтерм”. Підприємство займається постачанням пари, виробленням обладнання для опалення, водопровідними мережами тощо. Юридична адреса підприємства у Білій Церкві, географія роботи – по всій області.

Найбільшими замовниками підприємства є виконавчий комітет Обухівської міської ради Київської області та відділ капітального будівництва Білоцерківської міської ради. Від першого замовника, починаючи з 2017 року, ТОВ “СП “Укрінтерм” отримало майже 15 мільйонів гривень, від другого – понад 8,5 мільйона гривень. При цьому, якщо у Білій Церкві всі 15 закупівель пройшли без тендерів шляхом звітування про укладання договору у системі Прозорро, то в Обухові з понад трьох десятків закупівель, де договори були заключені без тендерів або на “допорогах”, цілих два договори були заключені в результаті відкритих торгів.

Цікаво, що під час одних таких відкритих торгів із закупівлі послуг з капітального ремонту бойлерів з фасонними частинами КТЕП № 13 в м.Обухові Київської області ТОВ “СП “Укрінтерм” депутата Київської облради Петра Мороза змагалось і виграло у МПП “Монтаж-наладка” депутата Прилуцької міської ради Володимира Луцака.

Ще один депутат КОР, член цієї ж комісії, Джужик Леонід Петрович у 2015 році на час обрання його депутатом працював комерційним директором ТОВ “Світлотехпостач” із засновниками та кінцевими вигодоодержувачами у Лондоні. Нині він є власником ТОВ “СВЕТКОМПЛЕКТ УКРАЇНА”, яка отримала 1 позаконкурсний підряд на Вінничині, а також ТОВ “ВЕРОМЕТАЛ УКРАЇНА”і ТОВ “ФК “Любомир”

Також ще один депутат КОР з цієї комісії Леляк Олександр Іванович є директором ТОВ “Украагроенерго”. Це підприємство, основним КВЕДом якого є вирощування с/г культур, лише раз брало участь у публічних закупівлях. Наприкінці 2016 року ТОВка депутата без конкурсу продала Департаменту патрульної поліції сіна луговогона 80 тисяч гривень.

Депутати-будівельники

Серед членів Постійної комісії з питань капітального будівництва, архітектури, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного забезпечення та розвитку інфраструктурних об’єктів – депутат Нігруца Олександр Петрович, директор ТОВ “АРХ-БУД”. Фірма займається будівництвом житлових і нежитлових будівель. Два замовники з округу, звідки балотувався Нігруца, – Гореницька сільська рада Києво-Святошинського району Київської області і відділ освіти Києво-Святошинської районної державної адміністрації давали фірмідепутата підряди без конкурсу.

Також у цій комісії депутат КОР Бунін Сергій Валерійович, директор ТОВ “Грант”. Це підприємство займається роздрібною торгівлею, а відтак, на перший погляд, бізнес-депутат не має жодного стосунку до будівельної сфери. Однак, це лише на перший погляд. У ЄДР зазначається, що Сергій Бунін також є директором Науково-виробничого об’єднання “Укрпромбудсервіс”. І ТОВ “Грант”, і НВО “Укрпромбудсервіс” мають прописку за однією адресою – Київ, просп. Повітрофлотський, 92.

Серед депутатів, що дбають про будівництво в області на рівні комісії – Жора Цагареішвілі, генеральний директор ТОВ “Інвест Капітал Девелопмент”. Як пишуть ЗМІ, Цагареішвілі є двоюрідним братом та партнером по бізнесу екс-заступника голови Київської ОДА Льва Парцхаладзе. Своєю чергою, ТОВ “Інвест Капітал Девелопмент” є власником фірми «Інтеграл Груп», якій, зокрема, КП з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення «Спецжитлофонд» у 2015 році замовило зведення будинку, а роком пізніше, у 2016 році, реконструкцію столичної школи.

І насамкінець, депутат Олександр Леонідович Волинець є засновником та власником малого приватного підприємства “Енергія” (МПП “Енергія”). Підприємство спеціалізується на електромонтажних роботах та будівництві споруд електропостачання та телекомунікацій. Згідно з данимим Кларіті Проджект, це підприємство працює виключно через звітування про укладення договорів з ПАТ “Київобленерго” (найбільший замовник МПП), Департаментом регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Київської обласної державної адміністрації, КП  “Фастівський комбінат комунальних підприємств” тощо. 2018 рік у підприємства був найбільш успішний в плані укладання підрядів поза конкурсом.

Зелені депутати

Заступник голови Постійної комісії з питань екології, природокористування, водних ресурсів, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій КОР Киреєва Вікторія Станіславівна, яка одночасно є заступникомдиректора ТОВ “Еко Експрес”. Останній свій підряд в результаті відкритих конкурсів фірма отрималау 2017 році.

Також заступником голови комісії є Сіренко Олександр Олександрович, який керуєПАТ “Яготинський маслозавод”. Підрядівза державні кошти у підприємства було не так вже й багато, однак усі за переговорною процедурою.

Підприємливі депутати

Депутат Київської обласної ради Єрко Галина Георгіївна працює в Постійній комісії з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, торгівлі, регуляторної, інноваційно-інвестиційної політики, зовнішньоекономічних зв’язків та фінансового забезпечення розвитку області, а також працює юрисконсультом у ТОВ “Агрошляхбудсервіс”, засновниками якого є Роман Єрко та Ніна Єрко, а кінцевим бенефіціаром Ніна Єрко, дружина Георгія Єрка, голови Бородянської районної ради та колишнього власника ТОВ “Аргошляхбудсервіса”. Георгію Галина доводиться дочкою. Підрядів згідно з даними Кларіті Проджект за державні кошти у ТОВки чимало, як поза конкурсом, так і без. Найбільше фірма отримує від Бородянської та сусідньої Макарівської селищних рад, а також від Департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Київської обласної державної адміністрації.

Сіренко Михайло Миколайович, депутат КОР, має у власності ПП “Сімол”. Своєю чергою ПП “Сімол” має досить широку географію поставок товарів з переробленого молока по всій Київській області. Найбільші замовлення фірма депутат має від КУ “Білоцерківський дитячий будинок – інтернат”, Білоцерківського психоневрологічного інтернату, Ставівського психоневрологічного інтернату, Ржищівського геріатричного пансіонату тощо.

Що об’єднує депутатів житлокомунгоспників, будівельників, підприємців і зелених

А тепер пояснюємо, чому членство у цих постійних комісіях важливе, почесне і корисне.

Отже, згідно з Положенням про постійні комісії Київської обласної ради VII скликання комісії роблять таке:

  • попередньо розглядають усі обласні програми, цільові програми, обласний бюджет та звіти про виконання програм і бюджету;
  • попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження Радою;
  • вивчають діяльність підзвітних і підконтрольних Раді органів та їх посадових осіб, подають за результатами перевірки рекомендації на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках – на розгляд Ради;
  • готують висновки і рекомендації, які підлягають обов’язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані.

Тобто фактично саме ці особи, які мають свої власні бізнеси та перебувають у постійних комісіях, мають змогу першими дізнатися про наповнення і видатки обласної скарбнички, а також повпливати на їх розподіл. По-друге, повпливати на зайняття перспективних посад “своїми” людьми.Та й загалом – зайвою така посада ніколи не буде.

Валентина Новицька для “БЛОГЕРІВ

Розслідування проведене в рамках проекту «Підтримка місцевих антикорупційних розслідувань мережі «Блогери за добре врядування», який підтримує Міжнародний Фонд «Відродження».

-->