Медзаклади Кіровоградщини витратили понад півмільярда гривень: що і у кого купили

Протягом 10 місяців нинішнього року 88 лікарнями Кіровоградщини проведено понад 3,5 тисячі процедур в системі публічних закупівель  «ProZorro» на 501 млн. грн.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»

За данимим аналітиків, з них 28% (138,5 млн. грн.) витрачено на закупівлю лікарських засобів, медичного обладнання та засобів медичного призначення. Всього для таких потреб проведено 957 процедур (128 – відкриті торги, 36 – допорогові закупівлі, 766 – звіти про укладені договори та 27 переговорних процедур). Отже, 83% закупівель – неконкурентні. Проте 84% коштів (від загальновитрачених) реалізовано через тендери та допорогові закупівлі. Ефективність використання системи склала 92%. Загалом економія по закупівлям даної категорії товарів складає майже 9,5 млн грн. (8%).

Найдорожче бюджету коштували такі закупівлі:

 • Закупівля витратних матеріалів для проведення процедур гемодіафільтрації Кіровоградською обласною лікарнею у ТОВ Ренарт за 24 472 509 грн7;
 • Закупівля мобільного ангіографу КЗ “Кіровоградський обласний кардіологічний диспансер” у ТОВ “Нова медична група” за 10 508 149 грн.;
 • Закупівля комплексу рентгенівського діагностичного з цифровою обробкою зображення на два робочих місця Кіровоградського дитячою міською лікарнею у ТОВ ФІРМА РЕСМЕДЦЕНТР за 3 584 500 грн.

Найбільше договорів лікарнями області було укладено з наступними постачальниками:

 • ТОВ «БАДМ-Б» (158 договорів);
 • КП «Кіровоградфармація» (51 договір);
 • ТОВ «Курган-сервіс» (38 договорів).

Найбільшу кількість бюджетних  коштів за договорами отримали такі постачальники:

 • ТОВ Ренарт – 25 624 тис. грн.;
 • ТОВ «БАДМ-Б» 20 848 тис. грн.;
 • ТОВ «Нова медична група» – 10 820 тис. грн.

Найбільше коштів через «ProZorro» витратили:

 • Кіровоградська обласна лікарня 93 979 тис. грн.
 • КЗ «Кіровоградський обласний кардіологічний диспансер» 24 269 тис. грн.
 • ТМО «ЦЕМД та МК у Кіровоградській області» 21 618 тис. грн.

Раніше, центр медіарозслідувань Прозоро повідомляв, що Кіровоградська обласна лікарня напряму заключила договір на постачання молока з місцевим підприємцем – ФОП Ревою Романом Валерійовичем на закупівлю 3 823 кг молока жирністю 2,6% на суму 110 тисяч 888 гривень. Таким чином, один кілограм молока, що приблизно відповідає одному літру даної рідини, медики мали заплатити підприємцеві 29 гривень, тоді як за даними державної служби статистики та їхнього моніторингу динаміки тарифів, на споживчому ринку в середньому літр молока на території Кіровоградської області, станом на 29 вересня,  коштував 17,70 гривень.

Водночас, як перевірили “БЛОГЕРИ“, за кілька днів після підписання угоди Замовник і Виконавець підписали додаткову угоду про зменшення ціни без зміни кількості інших умов договору. В результаті, загальна сума договору за згодою сторін становила 0 гривень 0 копійок. Тобто фактично, постачальник привозив молоко у лікарню безкоштовно.

-->