В Україні дослідили корупцію “очима жінок і чоловіків”: жінки виявились більш непримиренними до неї

В Україні презентували дослідження «Корупція очима жінок і чоловіків» спрямоване на оцінку сприйняття корупції жінками і чоловіками та впливу корупційних практик на їх життя.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення на сайті UNDP Українa.

За словами автоів, результати аналізу дозволять більш ефективно спрямувати спільні зусилля всіх заінтересованих сторін щодо протидії корупції, просування ґендерної рівності та розширення можливостей жінок.

Згідно з опитуванням Transparency International «Барометр світової корупції», що стало основою для дослідження, в Україні корупція однаково негативно сприймається і жінками, і чоловіками. 58% жінок та 52% чоловіків називають корупцію серед найважливіших проблем країни.«Наше дослідження демонструє, що жінки та чоловіки в Україні по-різному сприймають корупцію та відчувають на собі її наслідки. Через свою роль опікунів та нерівні владні відносини вдома, на робочому місці та в суспільстві жінки часто є більш вразливими до корупції. Дуже важливо, щоб українські антикорупційні програми та стратегії розроблялися з врахуванням їхніх поглядів та планів», – наголосила заступниця директора ПРООН в Україні Блерта Чела.

“Корупція може здійснювати різний вплив на життя жінок і чоловіків, посилюючи прояви ґендерної нерівності в доступі до повноважень, ресурсів та можливостей. Підвищена вразливість жінок до негативних наслідків корупції в суспільних інститутах може, скажімо, проявлятис в тому, що жінки можуть усуватися з виборчого процесу або не допускатися до керівних посад в органах державного управління внаслідок впливу неформальних бар’єрів або «чоловічих» корпоративних мереж”, – йдеться у дослідженні.

“Ґендерний аналіз складу працівників державних антикорупційних органів засвідчує певні дисбаланси, оскільки саме чоловіки переважають на керівних управлінських посадах”, – йдеться у тесті досліджені і додається: “Разом із тим, антикорупційні громадські рухи характеризуються більшою ґендерною збалансованістю – як серед активістів та кола впливу, так і на ключових посадах організацій. Більшість представників антикорупційного руху, які були опитані в рамках цього дослідження, визнали необхідність інтеграції ґендерних питань до програмування та реалізації антикорупційних заходів. Опитані активісти також погодилися, що ті заходи, які пропонує сучасна ґендерна політика, здатні сприяти підвищенню ефективності боротьби з корупцією, особливо у випадку, коли мова йде про дотримання ґендерних квот у виборчому процесі на загальнодержавному рівні, підвищення обізнаності громадян щодо антидискримінаційного законодавства та можливостей відстоювання власних прав у випадку дискримінації, реалізації інформаційних кампаній, спрямованих на зміну традиційних ґендерних стереотипів або подолання сексизму”.

Автори дослідження повідомили, що робота та публікація звіту здійснені в рамках проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2015-2018 рр.

Повний текст дослідження можна прочитати ТУТ.

-->