НАЗК знайшло у нардепа від БПП Голубова ознаки незаконного збагачення

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) за результатами повної перевірки декларації народного депутата виявило ознаки незаконного збагачення.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення, що розміщене на сайті НАЗК.

Висновки складено стосовно народного депутата Голубова Дмитра Івановича і вони вже направлені до Національного антикорупційного бюро України.

“Дмитро Голубов у декларації за 2016 рік задекларував власні та дружини грошові активи на загальну суму в гривневому еквіваленті 14 166 058 гривень, законність походження яких не підтверджено доказами. Депутат пояснив наявність коштів здійсненням різноманітних операцій з криптовалютою «біткоїн», однак жодних документів, які б підтверджували відповідні факти, не надав”, – йдеться у повідомленні НАЗК.

У НАЗК нагадали, що відповідальність за декларування недостовірної інформації на суму  понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб передбачена статтею 366 – 1 Кримінального кодексу України, а за незаконне збагачення – статтею 368-2 цього кодексу.

“Загалом з початку 2018 року Національне агентство направило до правоохоронних органів 79 обґрунтованих висновків щодо декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів та ознак незаконного збагачення”, – повідомили в НАЗК і додали, що затвердження  обґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.

Нагадаємо, що у своїй декларації за 2015 рік Дмитро Голубов задекларував 76 мільйонів гривень в біткоїнах. Голубов придбав цю валюту 22 листопада 2012 року.

А вже у декларації за 2017 рік Голубов задекларував криптовалюту сумарною вартістю в 2 051 830 256 гривень.

-->