У Києві презентували новий проект закону про публічні закупівлі, який має на меті мінімізувати корупційні ризики

У Києві презентували нову редакцію законопроекту “Про публічні закупівлі”, створеного за підтримки Європейського Союзу, яка враховуватиме всі законодавчі прогалини, що містить чинний Закон.

Обговорення проекту закону відбулось у приміщенні Київської школи економіки, повідомляють “БЛОГЕРИ“.

За словами керівника проекту ЄС “Підтримка впровадження стратегії реформування публічних закупівель для гармонізації в Україні” Олександра Шатковського, нова редакція законопроекту написана за результатами всебічного дослідження, вона враховує вимоги ЄС в рамках угоди про асоціацію, а також зменшує кількість корупційних ризиків при укладанні угод у системі публічних закупівель “Прозорро”.

Серед новел законопроекту – підстави для проведення переговорної процедури, введення поняття “конфлікту інтересів”, запровадження відповідальності за злочин, вчинений з корисливих мотивів, а також відмова замовника від пропозиції учасника, якщо він вже укладав договір з тим самим виконавцем, натомість той не виконав свою роботу тощо.

Нагадємо, що сьогодні вночі, 23 листопада, Верховна Рада у першому читанні розглянула проект Закону про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України №8265.

За результатами голосування законопроект не набрав голосів і був відхилений. Тільки 166 депутатів виступили на підтримку документу, а для ухвалення рішення треба було принаймні 226 голосів.

Документ передбачав, що у тендерній пропозиції можна буде виправити деякі невідповідності умовам тендерної документації протягом одного робочого дня з моменту, коли замовник розмістив у системі відповідну вимогу.

Необхідність таких змін пояснювали тим, що значна частина найбільш вигідних тендерних пропозицій відхиляється через незначні помилки при оформленні.

Читайте також Аукціони з оренди землі відтепер відбуватимуться через ProZorro.Продажі

-->