Стартап. У Трускавці фірма з однієї людини за 1,5 року виграла 15 тендерів

Трускавецька міська рада
Трускавецька міська рада, фото – Вадим Малишев

Реконструкція систем водопостачання та каналізації, фасадів житлових будинків, ремонти електромереж, опалення, внутрішніх приміщень, – усі ці роботи віднедавна у Трускавці виконує ТзОВ «Європейські інновації». Замовлення підприємство отримує від розпорядників бюджетних коштів – відділів та управлінь Трускавецької міської ради.

За інформацією аналітичної система YouControl, фірма створена у червні минулого року, основний вид діяльності – у сфері права. Аналітики YouControl вказують на два фактори ризику, які варто взяти до уваги, маючи намір налагодити співпрацю з цим підприємством: воно зареєстроване у житловому будинку (на вул. Мазепи у Трускавці), статутний капітал –  2 тис грн. Керівником «Європейських інновацій» зазначено Романа Короля. Юридична практика абсолютно не завадила йому досягти успіху на ринку будівельних послуг в регіоні.

Очолюване Романом Королем підприємство виявилося неабияким щасливчиком: за менш, ніж півтора року своєї діяльності, фірма уклала 15  договорів з виконання робіт за кошти бюджету на суму 1, 65 млн грн. Усі підряди підприємство отримало без жодної конкуренції – за процедурою звітування. Головні замовники робіт: Управління житлового і комунального будівництва, відділи освіти та культури Трускавецької міськради, один договір – від Департаменту міського господарства Дрогобицької міськради.

Так, для прикладу, торік «Європейські інновації» здійснили капітальний ремонт системи водопостачання та каналізації житлових будинків на вул. Сагайдачного, 26 й Мазепи, 16 у Трускавці, реконструкцію електромереж у багатоповерхівці на вул. Стуса, 2, фасаду будинку на вул. Бориславській, 24 та низку інших робіт. При цьому, судячи з інформації  YouControl, підприємство складається лише з одного директора.

Аби з’ясувати ситуацію ми зателефонували керівнику «Європейських інновацій».

«А хто у мене може бути у штаті? Так, є тільки я, а люди працюють по найму за цивільно-правовими угодами, або ж  фірми – за договором субпідряду. Я моніторю тендери на ProZorro, бачу від яких робіт відмовляються учасники чи взагалі не зголошуються до участі, і беруся за їх виконання»,-  поділився своєю версією подій Роман Король.

Не нарікають на цю дивну ситуацію і в міськраді. За словами начальника міського Управління житлово-комунального господарства і будівництва Сергія Максимича, існують проблеми з виконавцями робіт, тому підприємства, які роблять їх якісно – на вагу золота. Що стосується «Європейських інновацій», то жодних зауважень до них немає – управління заключало з підприємством кілька угод, виконання робіт – на рівні, тож залучатимуть його і надалі.

Завідувач трускавецького відділу освіти Орест Лобик, який також має досвід співпраці з фірмою, підтвердив, що торік «Європейські інновації» якісно провели капітальний ремонт теплопостачання у дитсадку «Ялинка». Тому відділ освіти кілька днів тому уклав з ними ще дві угоди – на капітальний ремонт парапетів у дошкільній установі «Теремок» на 170 тис грн і ремонт кабінетів для інклюзивно-ресурсного центру на таку ж суму.

Інформація про те, що «Європейські інновації» не мають власних працівників і щоразу винаймають їх, жодних застережень у керівника відділу освіти не викликала. Орест Лобик назвав це внутрішніми питаннями фірми, його ж, як замовника, цікавить кінцевий результат.

Втім, те, що підприємство одразу ж після створення, не встигнувши зарекомендувати себе на ринку послуг, почало отримувати позаконкурсні замовлення за бюджетні кошти, є достатньо красномовним фактом. Як і те, що чиновникам чомусь більш приємно працювати із посередником, аніж із реальним бізнесом, хоча це і дорожче.

Але чого тільки не зробиш для підтримки малого і дуже малого бізнесу…

Ольга Куц, «Джерела Трускавця» для веб-платформи «БЛОГЕРИ»

Розслідування проведене в рамках проекту «Підтримка місцевих антикорупційних розслідувань мережі «Блогери за добре врядування», який підтримує Чорноморський фонд регіонального співробітництва (BST). Позиції висловлені у даному матеріалі не обов’язково збігаються з позиціями BST та його партнерів.

-->