Протягом 2019-2021 років до Києва хочуть залучити близько 16 мільйонів туристів

Фото з сайту КМР

Депутати Київської міської ради (КМР) погодили затвердження Міської цільової програми розвитку туризму Києва на 2019-2021 роки. 

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомленняна сайті КМР.Як зазначено у тесті повідомлення, відповідно до аналізу програми розвитку туризму, яка діяла протягом 2016-2018 років,  у столиці фіксують поступове щорічне зростання туристичного потоку.

Йдеться як про внутрішніх гостей, так і гостей із-за кордону.

“Приміром, минулого року 1,6 мільйона іноземних туристів відвідало місто. Цього року – уже 1,8 мільйона. Аби ще більше привабити гостей столиці, у мерії пропонують, і далі активно популяризувати місто як культурний центр Європи”, – повідомляє КМР.

«У рамках цільової програми на наступні три роки ми плануємо підвищення конкурентоспроможності туристичного сектору столиці, а саме покращення рівня якості послуг, що надаються туристам. Також робимо акцент на промоції іміджу столиці України, як безпечного міста з гарним сервісом та невисокими цінами на відпочинок і харчування. Ми бачимо розвиток Києва як туристичного хаба. Для нас пріоритетними є тури вихідного дня або city breaks tour. Ми прагнемо, щоб подорож кожного європейця до України починалась з Києва», – зазначив начальник управління туризму та промоцій Антон Тараненко.

Своєю чергою голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков зазначив, що згідно з документом, загальний обсяг коштів, необхідних для реалізації програми складає 219 мільйонів гривень.

“З них гроші міського бюджету — 199,5 мільйонів, решта 19,5 мільйонів гривень  — кошти інших джерел. Впевнений, що кожна вкладена гривня окупиться місту. Хочу зазначити, що протягом останніх трьох років спостерігалася позитивна динаміка надходження до бюджету Києва коштів туристичного збору», – сказав Странніков.

Враховуючи існуючу тенденцію по збільшенню туристичних потоків та системне виконання заходів Міської цільової програми розвитку туризму, можна очікувати що українську столицю уже в 2019 році відвідають 5 мільйонів туристів (як внутрішніх, так й іноземних), у 2020 – 5,5 мільйона, у 2021 слід очікувати 6 мільйонів туристів.

Згідно з розрахунками, представленими у програмі, бюджет міста Києва у 2021 році отримає понад 33 млн грн туристичного збору. Це більше ніж у 2016 році в 1,8 рази. Наразі, за даними досліджень, кожен іноземець в Києві витрачає в середньому 3200 гривень (100 євро) в день. Внутрішній турист – 700 гривень. Міську цільову програму розвитку туризму Києва на 2019-2021 роки мають розглянути на одному з найближчих пленарних засідань КМР.

Нагадаємо, Міська цільова програма розвитку туризму в м. Києві на 2016-2018 роки була виконана на 77%.

Раніше деякі ЗМІ описувалиісторію одного прес-туру для іноземних журналістів, які влаштувала для них київська влада, щоб покращити імідж української столиці. Тоді йшлося про те, що власне побачили іноземні журналісти, і скільки грошей з бюджету на це витратила міська влада.

-->